Nowy numer 23/2021 Archiwum

N-ka wyjechała na tory

W środę wieczorem na gdańskie torowiska wyruszył zabytkowy tramwaj typu N. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że czerwona N-ka przyozdobiona została ponad 150 metrami lampek choinkowych.

To już tradycja, że w okresie przedświątecznym na gdańskie torowiska wyjeżdża jeden z zabytkowych tramwajów Zakładu Komunikacji Miejskiej, który wyróżnia się nie tylko ze względu na wiek ale również wygląd. Choinkowe lampki sprawiają, że N-ka widoczna jest już z daleka. W tym roku tramwaj, będzie kursował codziennie, po zmroku, od 16 do 23 grudnia.

Zabytkową N-ką pojechać będzie można między pętlami na Strzyży i na Siedlcach. Przejazdy świątecznym tramwajem są bezpłatne, jednak jak informuje ZKM każdy z pasażerów będzie mógł drobnymi datkami wesprzeć podopiecznych Fundacji Hospicyjnej, która od 10 lat wspiera ponad 100 hospicjów w całej Polsce.

Fundacja opiekuje się równiez gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza, a jest to jedyne zarówno stacjonarne, jak i domowe hospicjum dla dzieci i dorosłych na Pomorzu. Przez 30 lat pomogło już ponad 25 tys. osób. Na podstawowe potrzeby hospicjum potrzeba rocznie prawie 5,5 mln zł, dlatego każda złotówka się liczy.

– Taki przejazd to wielka frajda. Trochę jak podróż w czasie, bo tramwaj to zabytek. Uważam, że raz w roku można trochę zwolnić tempa i przejechać się takim cudem – mówi pani Agnieszka, jedna z pasażerek.

Szczegółowy rozkład jazdy świątecznego tramwaju znaleźć można na stronie internetowej Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama