Nowy numer 24/2021 Archiwum

Sopot ma nowy dworzec

Kilka stoisk już działa, inne dopiero szykują się do otwarcia. Cieszy to pasażerów, bo oprócz biletu można tu kupić świeże pieczywo, książki, kosmetyki, a nawet… buty.

Prace związane z budową nowego dworca PKP w Sopocie rozpoczęto w 2013 r. Budynek miał być gotowy już w połowie tego roku, niestety termin oddania inwestycji był systematycznie przesuwany.

Nową datę otwarcia kompleksu wyznaczono na 18 grudnia i chociaż niektórzy mieszkańcy byli i do tego terminu sceptycznie nastawienie, udało się – sopocki dworzec zaczął działać.

Pasażerowie nareszcie mogą skorzystać z głównego wyjścia do miasta. Od rana na dworcu panuje spory ruch, a św. Mikołaj wraz z pomocnikami rozdaje przybyszom słodkie upominki.

– Byłam przyzwyczajona do starego dworca, ale muszę powiedzieć, że ten robi dużo lepsze wrażenie. Chociaż na początku, kiedy zaczęli go budować, a od strony peronów zobaczyłam wielką złotą bryłę, byłam lekko zdegustowana – mówi Agnieszka, studentka.

Nowo otwarty dworzec to w zasadzie małe centrum usługowo-handlowe. Kilka pięter, szereg ruchomych schodów i pawilony oferujące najróżniejsze towary. – Pewnie miejscowi też będą tu kupować, ale wydaje mi się, że cały ten rozmach jest z myślą o turystach, którzy latem okupują Sopot. Teraz jest tu przyjemnie i pusto, ale za kilka miesięcy, kiedy przyjadą tłumy letników, może nie być już tak fajnie – wyrokuje Adam, mieszkaniec Sopotu.

W dniu otwarcia prężnie działało kilka stoisk, m.in. dwie piekarnie, "Kolporter", delikatesy oraz salon Rossmann. Centrum Sopot, bo taka nazwa widnieje na budynku, to także nowe miejsca parkingowe, gdyż w ramach parkingu podziemnego powstało ich ponad 200.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest Bałtycka Grupa Inwestycyjna. Projekt zakładał budowę nowego dworca, centrum handlowo-usługowego, hotelu oraz parkingu podziemnego. W kompleksie znajdować mają się również pomieszczenia biurowe. Nowoczesna architektura dopełniona zostanie sporą ilością zieleni, która wpisuje się w ekologiczną ideę projektu.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama