Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kontemplować tajemnicę

"Potrzebujemy nieustannego kontemplowania tajemnicy miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Jest warunkiem naszego zbawienia. /.../

W tym Roku Jubileuszowym niech Kościół stanie się echem Słowa Boga, które brzmi mocno i przekonująco jako słowo i jako gest przebaczenia, wsparcia, pomocy, miłości./.../ Niech powtarza z ufnością i bez ustanku: «Wspomnij na miłosierdzie Twe, Panie, na łaski Twoje, co trwają od wieków»."
Papież Franciszek w bulli "Misericordiae vultus"

"Bóg się rodzi"
Drodzy czytelnicy Gościa Gdańskiego!

Niech Rok Miłosierdzia rozpoczęty niedawno w Kościele stanie się dla wierzących w Chrystusa i wszystkich ludzi dobrej woli czasem doświadczenia łaski, która przemienia ludzkie serca, a ich rodziny wypełni darem Bożego Pokoju.

Niech Gwiazda Betlejemska wskazuje drogę Miłosierdzia do serca drugiego człowieka i prowadzi nas z Aniołami i Pasterzami do Betlejem.

Wesołych świąt.

Z serca błogosławię i pozdrawiam,
Gdańsk, Boże Narodzenie 2015
+ Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama