Nowy numer 23/2021 Archiwum

Jak spędzić sylwestra w Trójmieście?

Tegoroczny sylwester będzie skromniejszy niż w latach poprzednich. Gdynia zrezygnowała z organizacji największej plenerowej imprezy w Polsce. Jednak atrakcji nie zabraknie...

Gdyński sylwester rozpocznie się o 20.15. Scena o wymiarach 12 na 35 metrów ponownie stanie na skwerze Kościuszki przed płytą Marynarza Polskiego. Nad całością imprezy będzie czuwał Paweł Konjo Konnak. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bracia, założony przez Wojciecha i Piotra Cugowskich. Na scenie dołączy do nich ich ojciec Krzysztof. Senior rodziny zaprezentuje się bez Budki Suflera, która oficjalnie zakończyła działalność.

Przed północą uczestnicy imprezy złożą sobie tradycyjne życzenia, a następnie odbędzie się pokaz sztucznych ogni, który zakończy się 30 minut po północy. Budżet tegorocznej imprezy to 400 tys. zł.

Gdański sylwester to gratka dla miłośników twórczości Genesis. Gwiazdą wieczoru będzie Ray Wilson, który przedstawi wraz z towarzyszącymi muzykami największe przeboje legendarnej grupy. Na Targu Węglowym nie zabraknie takich hitów jak: "No Son of Mine", "Land of Confusion" "Jesus, he knows me" czy "Congo". Artysta zaprezentuje też swoją solową twórczość oraz piosenki zespołu Stiltskin - rockowej formacji, której jest założycielem. Impreza, która pochłonie ok. 220 tys. zł, rozpocznie się o 22.00. Po koncercie władze miasta złożą życzenia noworoczne. Punktualnie o północy niebo nad śródmieściem rozświetli 13-minutowy pokaz ogni sztucznych w oprawie muzycznej.

Tradycyjnie w Sopocie nie jest organizowany miejski sylwester. Prezydent Jacek Karnowski zaprasza jednak na pokaz fajerwerków na plaży przy molo. Organizuje go Kąpielisko Morskie Sopot i będzie on dostępny dla wszystkich.

W dniu wspomnienia św. Sylwestra warto wziąć udział w Mszy św. Nabożeństwo dziękczynne za cały rok odprawione zostanie m.in. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o 18.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama