Nowy numer 38/2021 Archiwum

Noworoczne koncerty kolęd i pastorałek

W pierwszych dniach Nowego Roku w archidiecezji gdańskiej odbędą się koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu znanych polskich artystów. Abp Sławoj Leszek Głódź zaprasza wszystkich do wspólnego, rodzinnego kolędowania.

Pierwszy z noworocznych koncertów odbędzie się 5 stycznia o godz. 18.45. W kolegiacie pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach wystąpi słynna śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska przy akompaniamencie Bogdana Kierejszy.

W święto Objawienia Pańskiego abp Sławoj Leszek Głódź zaprasza na wyjątkowy koncert Krzysztofa Krawczyka. Polski piosenkarz obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Rozpoczęcie koncertu zaplanowane jest na godz. 16.30.

Tego samego dnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Gdyni odbędzie się koncert Magdy Anioł, a w Rumi, pod pomnikiem św. Jana Pawła II, ok. godz. 14.00, kolędy zaśpiewa Weronika Korthals.

Cykl noworocznych koncertów zamknie występ znanej w całej Polsce grupy muzycznej Golec uOrkiestry. Koncert pt. "Święta w pomorskiej rodzinie" rozpocznie się 10 stycznia o godz. 16.00 w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku. Zespół założony przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców, wykona polskie oraz autorskie kolędy i pastorałki łącząc etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama