GN 43/2020 Archiwum

Same się nie rozwiążą przejdź do galerii

- Dzisiaj w naszej katedrze chcemy modlić się za osoby uzależnione, nadużywające alkoholu, a także za osoby im bliskie, bo odnowa duchowa to najskuteczniejszy moment w powracaniu do zdrowia - mówił ks. Bogusław Głodowski, archidiecezjalny duszpasterz trzeźwości i osób uzależnionych.

Uroczystości związane z corocznym spotkaniem opłatkowym duszpasterstwa trzeźwości rozpoczęła Msza św. w katedrze oliwskiej.

Ks. B. Głodowski na wstępie podkreślił, jak ważne jest, aby problemów alkoholowych nie bagatelizować. – Problemy alkoholowe to te, którym trzeba bezwzględnie przeciwdziałać, bo one nie rozwiążą się same. O pomoc dla nas samych albo bliskich nam osób możemy pytać kapłanów. W naszej diecezji działają kościelne ruchy trzeźwościowe. Jest blisko 50 wspólnot, a znajdują się w większości przy parafiach – dodał ks. B. Głodowski.   

Eucharystii przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. – Z racji tego, że jednoczy nas tu dzisiaj wiara, tym bardziej w trwaniu w trzeźwości nie wolno zapomnieć o sakramencie pokuty i pojednania. Rozpoczęliśmy Rok Miłosierdzia, a co za tym idzie, modląc się w katedrze, która jest kościołem stacyjnym, mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego w czasie tego jubileuszu. Przypomina nam o tym Brama Miłosierdzia, tak szeroko otwarta. Zaprasza nas do tego przejścia przez drzwi konfesjonału ku wolności – podkreślił duszpasterz.

Biskup zauważył również, że aby wyjść z nałogu, trzeba nieustannie się starać. – Wymagajmy od siebie, nawet jeśli świat przestał od nas wymagać – mówił bp. Zieliński.

Duszpasterz prosił, aby modlitwą obejmować nie tylko osoby uzależnione. – Nie zapominajmy w naszych modlitwach o wszystkich tych osobach, które zajmują się niesieniem pomocy ludziom uzależnionym i są dla nich wsparciem w podejmowanej codziennie walce – dodał bp Z. Zieliński.

Po Mszy św. członkowie wspólnot trzeźwościowych, klubów abstynenta, grup samopomocowych - AA, Al-Anon, Alateen, DDA oraz osoby pracujące nad wyjściem z uzależnienia i współuzależnienia udali się do Auli Jana Pawła II, gdzie podzielili się opłatkiem przy wspólnym śpiewie kolęd i składaniu życzeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama