Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowe szczegóły debaty Wałęsy z biografami

Debata Lecha Wałęsy z historykami i dziennikarzami odbędzie się 16 marca o godz. 17 w gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Weźmie w niej udział więcej osób niż dotychczas przewidywano.

Przed kilkoma dniami ujawniliśmy część szczegółów dotyczących debaty z udziałem Lecha Wałęsy (więcej na ten temat TUTAJ). Dotychczasowe ustalenia zostały uzupełnione o nowe informacje.

Jako pierwsi informujemy, że debata odbędzie się 16 marca o godz. 17 w auli gdańskiego oddziału IPN. Zmieniła się również planowana wcześniej formuła spotkania. Wezmą w nim udział nie tylko oponenci L. Wałęsy, ale też dotychczasowi biografowie byłego prezydenta.

Zaproszenie otrzymają: dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dr Piotr Gontarczyk, dr hab. Jan Skórzyński, dr Andrzej Drzycimski, dr Grzegorz Majchrzak, a także Paweł Zyzak, dziennikarz Piotr Semka oraz reżyser i publicysta Grzegorz Braun. IPN czeka na potwierdzenie obecności zaproszonych gości.

Koordynatorem debaty jest dr Karol Nawrocki, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej w Gdańsku. Spotkanie poprowadzi Adam Hlebowicz, historyk, dziennikarz, publicysta, dyrektor Radia Plus w Gdańsku.

Techniczne szczegóły debaty, dotyczące czasu wypowiedzi, liczby i rodzaju pytań, IPN poda najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Zasady debaty wypracowywane są w porozumieniu z Forum Pałac Ślubów oraz Instytutem Debaty Publicznej.

Debata nie będzie otwarta dla publiczności. Wezmą w niej udział zaproszone media.

"Zwracam się z uprzejmą prośbą do gdańskiego oddziału IPN o zorganizowanie spotkania udzielających się publicznie pisarzy i ekspertów od tzw. Bolka (tj. ok. 10-15 osób, w tym reżyser Braun) ze mną i otwartą nagrywaną dyskusję" - napisał przed kilkunastoma dniami L. Wałęsa.

Pozytywnie wniosek byłego prezydenta rozpatrzył dyrektor gdańskiego oddziału IPN prof. Mirosław Golon.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • DNA
  23.01.2016 10:54
  Wałęsa jest człowiekiem niewiarygodnym, mówiąc delikatnie. Z tego powodu nie należy z nim rozmawiać dopóki nie wyleczy się z pychy i kłamstwa.Nie szanując innych nie szanuje sam siebie. Wstyd.
  doceń 0
 • sword
  29.01.2016 13:01
  sword
  Będzie pogrom, ale sam tego chciał...
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama