Nowy numer 3/2021 Archiwum

Afryka nie taka znowu daleka

- Krzysiek pokazuje nam Afrykę jak dzikie zwierzę, które pokochane da się oswoić. Wie, jak sprawić, byśmy podeszli do Afryki jak najbliżej i chłonęli ją wszystkimi zmysłami - podkreśla Barbara Gruszka-Zych, dziennikarka "Gościa Niedzielnego".

"Daleko jest blisko - Kuraya na gukuhi" - to tytuł wystawy fotograficznej, której wernisaż odbędzie się we wtorek 26 stycznia o godz. 18 w Centrum Kultury im. Jana Pawła II na gdańskiej Morenie (ul. Nałkowskiej 3). Wystawa obejmuje zdjęcia z Ugandy, Tanzanii, Kenii, Nigerii i Zambii. Jej autorem jest Krzysztof Błażyca, dziennikarz GN, podróżnik i współtwórca Fundacji "Razem dla Afryki".

Wernisaż połączony będzie z prelekcją "Święci i czarownicy, czyli jak obronić się przed dżu-dżu, zachować czyste ręce w polityce i co zrobić, gdy ojciec ma 139 żon..." oraz z promocją książki "Tego drzewa nie zetniesz" - zbiorem reportaży z krajów Afryki.

- "Kuraya no gukuhi" to fotograficzna wędrówka, w której najważniejsi i najpiękniejsi są spotykani po drodze ludzie - podkreśla autor. - Obok portretów ostatniej z żyjących żon wodza klanu Bakhone, kilkuletniej księżniczki z wioski Uduophori, uśmiechniętej przekupki z Mombasy czy dr Pauli Kahumbu, walczącej o ocalenie słoni, są zdjęcia z barwnego święta w ugandyjskim Namugongo, soczysta zieleń Rift Valley czy chłodna przestrzeń Oceanu Indyjskiego - opowiada K. Błażyca.

- Jest też drastyczny świat slumsów z pytaniem o przyszłość afrykańskiego dziecka szukającego szczęścia na ulicy. W swoim założeniu ta wystawa to mozaika, której przesłaniem są proste słowa kard. Charlesa Lavigerie'ego: "Pokochajcie Afrykę!" - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama