GN 43/2020 Archiwum

Gdyński port kiedyś i dziś

Jeszcze tylko do soboty można ogladać wystawę archiwalnych i współczesnych fotografii gdyńskiego portu.

Miejska Informacja Turystyczna przy ul. 10 Lutego 24 w Gdyni zaprasza na wystawę zdjęć pt. "Gdyński port kiedyś i dziś".

Na ekspozycji jest 40 współczesnych i archiwalnych zdjęć dokumentujących lata budowy oraz zmiany zachodzące w gdyńskim porcie na przestrzeni dziejów. Fotografie współczesne, autorstwa Tadeusza Urbaniaka, zaczerpnięte zostały ze zbiorów Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Za formalny początek portu Gdynia uznawane jest przyjęcie ustawy o budowie portu w Gdyni 23 września 1922 roku przez Sejm RP. Same prace nad jego powstaniem zaczęły się jednak znacznie wcześniej. Pierwszy z etapów rozpoczął się bowiem pod koniec 1920 roku - budową fragmentu przyszłego portu pod oficjalną nazwą "Tymczasowy Port Wojenny i Schronisko dla Rybaków".

Wystawę można oglądać do 30 stycznia 2016, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00, a w sobotę w godz. od 9.00 do 15.00. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama