Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koncertowe zakończenie stycznia

Parafia NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej (ul. Marynarki Polskiej 148) w Gdańsku-Zielonym Trójkącie oraz parafia św. Brata Alberta (ul. Olsztyńska 2) na Przymorzu zapraszają do wspólnego kolędowania.

Koncert kolęd w wykonaniu grupy muzycznej o nazwie Zespół w Składzie odbędzie się w kościele NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w piątek 29 stycznia o godz. 18.30.

Zespół w Składzie tworzą znani polscy muzycy, grający na co dzień w takich zespołach, jak: Luxtorpeda, Arka Noego, 2Tm2,3, Deus Meus, Happysad oraz współpracujący z Martyną Jakubowicz, Urszulą Dudziak, Lidią Pospieszalską, Andrzejem Smolikiem.

Zespół po raz pierwszy wyruszył w trasę z kolędami na przełomie 2003 i 2004 roku. Jego członkowie spotykają się każdego roku w okresie Bożego Narodzenia, by wspólnie kolędować w polskich parafiach. Po święcie Matki Bożej Gromnicznej wracają do swoich codziennych zajęć.

Pomysł powstania zespołu koncertującego jeden miesiąc w roku powstał z inicjatywy Roberta Drężka i Krzysztofa Kmiecika, którzy zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków z różnych stron Polski.

Organizatorzy zachęcają do udziału w koncercie całe rodziny.

Koncertowe zakończenie stycznia   Schola "Lux Cordis" nagrała niedawno płytę z dwunastoma świątecznymi kawałkami pt. "Narodzenie" Archiwum scholi Gospelowo-rockowo-jazzowy koncert kolęd pt. "Narodzenie" w wykonaniu scholi "Lux Cordis" rozpocznie się o godz. 20 w sobotę 30 stycznia w kościele św. Brata Alberta na gdańskim Przymorzu. Zespół zapowiada, że wykona znane kolędy w nieznanej odsłonie.

Schola "Lux Cordis" powstała w kwietniu 2009 roku. Inspiracją do jej powstania była przygotowana przez młodzież wielkopiątkowa adoracja przy grobie Pańskim. Modlitwę upiększył wówczas śpiew pieśni a cappella przez grupę młodych ludzi z duszpasterstwa młodzieży.

Repertuar scholi obejmuje chorał gregoriański, pieśni uwielbienia, pieśni polifoniczne - stare oraz współczesne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama