Nowy numer 20/2024 Archiwum

Stańmy przed Nim twarzą w twarz

- Niech to będzie dla nas czas zbliżenia się do Pana Boga. Stańmy przed Nim twarzą w twarz, serce do serca. Rozkoszujmy się Jego obecnością - mówiła podczas koncertu wokalistka Joanna Kupczyńska.

W kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni wystąpił zespół Fisheclectic. Tworzą go Joanna Kupczyńska - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka oraz Łukasz Kupczyński - wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i muzyk sesyjny od lat współpracujący z zespołem TGD. W swojej twórczości Fisheclectic porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem.

Muzyka jest połączeniem elektroniki z dźwiękami akustycznymi, wymykającym się typowym ramom stylistycznym. To wielowarstwowy kolaż dźwięków, przypominający serię ruchomych obrazów tworzących jedną opowieść. Poza śpiewem, muzycy w swojej twórczości korzystają z takich instrumentów, jak: skrzypce elektryczne, mandolina, sitar, trąbka, gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna, kontrabas, pianino akustyczne i elektryczne, dźwięki otoczenia i odgłosy przyrody.

Koncert odbył się w ramach rekolekcji dla muzyków (5-7 lutego), zorganizowanych przez Wspólnotę "Trójmiejskie Uwielbienie", zrzeszającą muzyków profesjonalistów i amatorów.

- Podczas rekolekcji był czas na wspólną modlitwę, muzykowanie, poszerzenie wiedzy i integrację - mówi ks. Jan Minkiewicz, duszpasterz i opiekun "Trójmiejskiego Uwielbienia". - Przyjechali do nas artyści z całej Polski, nie tylko związani z tzw. muzyką chrześcijańską. Rekolekcje stały się okazją do wymiany doświadczeń życiowych, duchowych i muzycznych pomiędzy ludźmi z różnych środowisk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama