Nowy numer 30/2021 Archiwum

Małżeństwo się opłaca

- Nasza akcja jest okazją do tygodniowego celebrowania i doceniania roli małżeństw oraz wzmacniania relacji między małżonkami - mówi Anna Bialik, mediator rodzinny i koordynator projektu.

O doświadczeniach małżeństw, codziennych wzlotach, upadkach, chwilach smutku i radości, ważnych rozmowach przed ślubem, sposobach rozwiązywania problemów, małżeńskiej komunikacji, namiętności i seksie będzie można dowiedzieć się podczas Tygodnia Małżeństwa (7-14 lutego).

- Ta społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny działa już w 22 krajach, na 4 kontynentach. W Polsce zaczęła się przed rokiem w archidiecezji gdańskiej z inspiracji Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Obecnie akcją objęliśmy już kilkanaście miast z całego kraju - informuje A. Bialik.

Jak wskazuje pani Anna, kochająca się rodzina jest optymalnym środowiskiem dla rozwoju i wychowania szczęśliwego człowieka. - Międzynarodowe badania pokazują, że małżeństwo po prostu się opłaca. Na wielu obszarach. Ludzie żyjący w małżeństwach są szczęśliwsi, dłużej żyją i mają większą stabilizację ekonomiczną - podkreśla. Dodatkowo dzieci par zamężnych radzą sobie lepiej w szkołach, mają mniej problemów prawnych i rzadziej uzależniają się od alkoholu czy narkotyków.

- Chcemy zebrać w jednym miejscu jak najwięcej małżeństw i powiedzieć wszystkim: "Wcale nie jesteśmy gatunkiem na wymarciu". Opowiemy o długoletnich, szczęśliwych związkach, podkreślając jednocześnie, że kryzysy, które występują nawet w najlepszych małżeństwach, należy wspólnie przezwyciężać. Na podstawie pozytywnych przykładów chcemy dodać otuchy tym, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek - tłumaczy A. Bialik.

O tajnikach małżeńskiej komunikacji, sposobach rozwiązywania problemów i rozbudzaniu namiętności między małżonkami usłyszymy w czasie warsztatów i wykładów prowadzonych przez terapeutów, psychologów oraz duszpasterzy różnych denominacji chrześcijańskich.

Małżeństwo się opłaca   Pełen program Tygodnia Małżeństwa w Trójmieście Mat. prasowe Akcję rozpocznie uroczysta Msza św. (7 lutego o godz. 10 w kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni), a następnie gala otwarcia w Europejskim Centrum Solidarności (7 lutego o godz. 15) połączona z  debatą "Czy małżeństwo ma przyszłość?". Wezmą w niej udział: Richard Kane, Zbigniew Nosowski, Marek Rymsza, Maria Rogaczewska, Monika Waluś oraz Magdalena Błażek. Spotkanie poprowadzi Jacek Bielak, jeden z liderów ruchu "Spotkania Małżeńskie".

Jednak to nie koniec atrakcji. Podczas Tygodnia Małżeństwa w Trójmieście, Rumi, Wejherowie, Jastarni odbędzie się szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. M.in. małżonkowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z tanga, zumby, badmintona czy nordic walking. Wśród planowanych wydarzeń jest także małżeńska gra terenowa, warsztaty kulinarne pt. "Seks zaczyna się w kuchni" i małżeński spacer po Dolnym Mieście w Gdańsku.

Dodatkowo Teatr Szekspirowski przygotował promocyjne bilety dla małżeństw "Dwa w cenie jednego" na wszystkie wydarzenia od 7 do 14 lutego. Żeby takie wejściówki otrzymać, należy mieć ze sobą zdjęcie ślubne. Wszystkich atrakcji jest znacznie więcej. Z bogatym programem wydarzenia można zapoznać się na stronie internetowej: www.tydzienmalzenstwa.pl.

Patronat medialny nad Tygodniem Małżeństwa objął "Gość Niedzielny". Patronem honorowym wydarzenia jest abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Więcej na temat Tygodnia Małżeństwa w 6. numerze "Gościa Gdańskiego".

Nasz konkurs walentynkowy, skierowany głównie do małżeństw i narzeczonych - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama