Nowy numer 30/2021 Archiwum

Dzień Chorego z Maryją

Eucharystia połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia, którą 11 lutego o godz. 10 w katedrze oliwskiej odprawi abp Sławoj Leszek Głódź, będzie kulminacyjnym punktem diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego.

Tegoroczne obchody Dnia Chorego zakończą także czas pielgrzymowania po diecezji figury MB z Lourdes, które związane były z 25. rocznicą powstania gdańskiej Caritas. - Trwająca rok peregrynacja rozpoczęła się 11 lutego 2015 roku, podczas obchodów Dnia Chorego. Rok to długa perspektywa. Było to także ogromne wyzwanie logistyczne. W tym czasie Maryja odwiedziła 69 miejsc, w tym: 37 kościołów, 17 placówek Caritas oraz 15 kaplic zakonnych. Podczas swojej pielgrzymki po diecezji figura przebyła ponad 6 tys. km - wylicza ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Jak mówi kapłan, był to czas, w którym wierni doświadczyli wielu łask. - Świadczą o tym chociażby wpisy do księgi intencji. Było ich tak dużo, że z czasem trzeba było doklejać kolejne strony. W większości są to podziękowania, jest też trochę próśb. A na twarzach modlących się przed figurą widać było radość i przemianę płynącą ze spotkania z Matką - dodaje dyrektor gdańskiej Caritas. - Wraz z ks. Piotrem Brzozowskim byliśmy kustoszami tej peregrynacji. Przeżyliśmy w tym czasie wiele wzruszających momentów. Była to dla nas niewątpliwie wielka, dająca radość przygoda duchowa. Podczas Mszy św. dziękować będziemy także za 25 lat pasterskiej posługi abp. Głódzia - zaznacza ks. Steć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama