Nowy numer 3/2021 Archiwum

Msza za bohaterów

Stowarzyszenie "Godność" zaprasza na Mszę św. w intencji śp. płk. Ryszarda Kuklińskiego i mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", która zostanie odprawiona w niedzielę 14 lutego o godz. 12 w gdańskiej bazylice Mariackiej.

- "Łupaszka" walczył o wolną i demokratyczną Polskę. Płk Ryszard Kukliński był kontynuatorem tej walki. Chcemy pokazywać prawdziwych bohaterów ojczyzny. Tych, którzy rzeczywiście za Polskę walczyli i ginęli - mówi Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia "Godność".

Msza św. związana jest z przeżywanymi w ostatnim czasie rocznicami śmierci obu bohaterów. - Rocznica śmierci płk. Kuklińskiego przypada 11 lutego. Wyrok na "Łupaszce" wykonano 8 lutego 1951 roku - wyjaśnia C. Nowak.

Członkowie stowarzyszenia swoje zaproszenie kierują do wszystkich, którym droga jest przyszłość naszej ojczyzny. W Mszy św. wezmą udział m.in. przedstawiciele IPN oraz delegacja piłsudczyków. - O wolną Polskę dzisiaj nie trzeba walczyć z bronią w ręku. Trzeba jednak walczyć o świadomość ludzi, którzy są manipulowani przez ogromną część mediów i polityków - podkreśla C. Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama