Nowy numer 29/2021 Archiwum

Tak spędzali wolny czas przejdź do galerii

- Staraliśmy się bardzo aktywnie ten tydzień spędzić. Dzieci, podzielone na 9 grup, miały dostęp do imprez integrujących całą kolonię, ale także zajęć prowadzonych w zespołach. Chcieliśmy spełnić oczekiwania młodszych i starszych, aby wszyscy świetnie się tu bawili - mówi Izabela Stankiewicz, kierownik zimowiska w Warzenku.

Ponad 80 dzieci wzięło udział w I turnusie zorganizowanego przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej zimowiska w czasie ferii. Mimo braku śniegu, dzieci w wieku 6-13 lat na brak atrakcji narzekać nie mogły. Codzienny czas na świeżym powietrzu, wiele gier integracyjnych czy turnieje w piłkarzyki - to tylko niektóre z atrakcji dostępnych dla małych wczasowiczów.

- Ogromną popularnością cieszyła się zabawa wymyślona specjalnie dla nas - „Warzenko City". Dzieci dostają pewną pulę wydrukowanych pieniędzy, tzw. warzenek. Następnie każdy musi otworzyć jakąś działalność gospodarczą - zakład fryzjerski czy usługi kosmetyczne, aby zarabiać pieniądze. To, co uda się im zarobić, zamieniane jest na czeki, z którymi udają się na licytację, gdzie nagrodami są rzeczy normalnie nie do zdobycia - np. cola albo 3 życzenia do pani kierownik - wyjaśnia I. Stankiewicz.

Na wyjazd do Warzenka dzieci zgłaszane są przez parafie. - Nasze zimowiska i letnie kolonie przewidziane są dla dzieci z rodzin, które mają trudności materialne i nie miałyby szans na wyjazd - wyjaśnia ks. Piotr Brzozowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Pieniądze na wyjazd Caritas zbiera podczas akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. - To właśnie dzięki tym świecom w wakacje i ferie dzieci i młodzież mogą wyjeżdżać na wczasy - podkreśla ks. Brzozowski. Dziećmi podczas zimowiska opiekują się przeszkoleni wolontariusze-wychowawcy. - Są to wspaniali ludzie, którzy poświęcają często swój wolny czas, aby przyjechać do Warzenka i zapewnić dzieciom wspaniałe wspomnienia - dodaje ks. Brzozowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama