Nowy numer 30/2021 Archiwum

Polska stolica snookera

Gdynia gości turniej snookerowy w ramach serii European Tour. Turniej jest ważnym wydarzeniem przede wszystkim dla zawodników ze światowej czołówki.

ET Gdynia Open to jedyny w Polsce profesjonalny turniej snookerowy, który na stałe wpisał się już w imprezowy kalendarz miasta. W tym roku do udziału zapisało się aż 254 zawodników, w tym 101 profesjonalistów i 153 amatorów.

To największa liczba zawodników podczas jednego turnieju w całej serii Kreativ Dental European Tour, który zakończony zostanie Players Tour Grand Final w Manchesterze z udziałem dwudziestu czterech najlepszych zawodników cyklu.

Wśród zapisanych nie zabrakło wielkich gwiazd światowego snookera w tym ośmiu zdobywców tytułu mistrza świata. Do Gdyni przyjechał aktualny mistrz świata – Stuart Bingham.

Kibice mogli również podziwiać w akcji m.in. takie sławy jak: Mark Selby, Shaun Murphy, John Higgins, Ken Doherty, Mark Williams, Peter Ebdon oraz Graeme Dott.

Nie zabrakło również reprezentantów naszego kraju. W eliminacjach wystąpiło ich w sumie 32. Do turnieju głównego zakwalifikowało się trzech Polaków, którzy tym samym mieli szansę zmierzyć się z najlepszymi na świecie snookerzystami. Wśród reprezentantów naszego kraju byli: aktualny mistrz Polski Adama Stefanów, Mateusz Baranowski oraz Kacper Filipiak.

Niestety mistrz Polski w pierwszym meczu przegrał z Tian Pengfeiowi 1:4. Kacper Filipiak mimo początkowego prowadzenia 2:0, przegrał z Andrew Higginsonem 3:4. Na placu boju pozostał już tylko Mateusz Baranowski, który do stołu podszedł w sobotę rano. Naszego zawodnika pokonał niestety Martinem O'Donnell 4:1.

Zaskoczeniem imprezy okazał się Antek Kolwski, dwunastoletni zawodnik z Zielonej Góry. – Polscy zawodnicy z roku na rok stają się coraz lepsi. Widać to na przykładzie młodego Antka. Znam go od 3 lat i obserwowałem jego postępy. Poczynił ogromne. Mam nadzieję, że jego kariera będzie się nadal rozwijała, bo polski snooker potrzebuje gwiazdy, a ten dwunastolatek ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać nie tylko gwiazdą ale i mistrzem – mówi Shaun Murphy, były mistrz świata.

Z powodu rekordowej liczy uczestników eliminację rozpoczęły się już we wtorek, 23 lutego   Z powodu rekordowej liczy uczestników eliminację rozpoczęły się już we wtorek, 23 lutego
Justyna Liptak /Foto Gość
ET Gdynia Open to turniej organizowany przez firmy World Snooker oraz AC Event Agata Czerwińska. Jest ostatnim etapem serii Kreativ Dental European Tour 2015/2016, którą zakończy Players Tour Grand Final w Manchesterze z udziałem dwudziestu czterech najlepszych zawodników cyklu.

– Wzrost zainteresowania wśród zawodników to jedno, ale po sprzedaży biletów widzimy, że snooker zyskuje coraz większą ilość kibiców. Spodziewamy się przybycia około 4 tys. widzów, w tym ponad 1,4 tys. na sam finał – podkreśla Agata Czerwińska, organizator.

Snookerowe zmagania  potrwają do niedzieli, 28 lutego. Na godz. 20 przewidziano finał. Impreza odbywa się pod patronatem „Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama