Nowy numer 30/2021 Archiwum

Turniej z mocnym przekazem

- Trzeba krzewić pamięć patriotyczną wśród dzieci i młodzieży oraz przekazywać im wartości narodowe. To oni w przyszłości kształtować będą kolejne pokolenia - mówi Piotr Lachowski, przewodniczący zarządu rady gdańskiej dzielnicy Ujeścisko.

Rozpoczynający się 11 marca turniej ma wyłonić zwycięskie drużyny, które będą reprezentować archidiecezję gdańską na 11. Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Rzeszowie.

Rywalizacja obejmie trzy grupy wiekowe: ministrantów (do 13 roku życia), lektorów młodszych (do lat 16) i lektorów starszych (do lat 20). Wśród organizatorów archidiecezjalnego etapu mistrzostw znaleźli się gdański oddział IPN, diecezjalny duszpasterz LSO oraz zarząd dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie mecz w którym zmierzą się drużyny księży i samorządowców.

Organizatorzy podkreślają, że celem turnieju jest nie tylko upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Przypomnienie ich męstwa ma bowiem kształtować już w najmłodszych postawy i myślenie patriotyczne.

- Tę spuściznę trzeba przekazywać. Środowiska związane z piłką nożną od wielu lat są nośnikiem wartości patriotycznych. Młodych sport pociąga. Myślę, że warto pamiętać, że był on także ważny dla Żołnierzy Wyklętych. Musieli przecież zachowywać sprawność fizyczną. Od lat szukam zdjęcia, które przedstawiałoby ich podczas meczu - mówi Piotr Lachowski.

Program turnieju:

Piątek, 11.03.

  • godz. 16.30 - rozgrywki w kategorii "Lektor starszy"

Sobota 12.03.

  • godz. 8.30 - rozgrywki w kategorii "Ministranci"
  • godz. 14.00 - mecz księża - samorządowcy
  • godz. 14.30 - rozgrywki w kategorii "Lektor młodszy"

Impreza odbywać się będzie w hali sportowej ZSO nr 7 na gdańskim Chełmie (ul. Chałubińskiego 13).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama