Nowy numer 29/2021 Archiwum

Selby wygrał w Gdyni

Znamy zwycięzcę jedynego w Polsce profesjonalnego turnieju snookerowego Gdynia Open 2016. Jest nim mistrz świata z 2014 roku – Mark Selby.

W tym roku do turniejowych rozgrywek Gdynia Open zapisało się aż 254 zawodników, w tym 101 profesjonalistów i 153 amatorów. To największa liczba zawodników podczas jednego turnieju w całej serii Kreativ Dental European Tour. Trwające od wtorku kwalifikacje wyłoniły 27 amatorów, którzy dołączyli do rozgrywek w turnieju głównym.

Wśród zapisanych nie zabrakło wielkich gwiazd światowego snookera, m.in. 8 zdobywców tytułu mistrza świata. Do Gdyni przyjechał aktualny mistrz Stuart Bingham oraz ci, którzy tytuł zdobyli wcześniej, niektórzy nawet kilka razy: Mark Selby, Shaun Murphy, John Higgins, Ken Doherty, Mark Williams, Peter Ebdon oraz Graeme Dott. Na liście startowej było także wielu innych znakomitych zawodników, jak Ding Junhui, Marco Fu, Barry Hawkins, Stephen Maguire, Thepchaiya Un-Nooh czy rewelacja ostatnich turniejów – David Grace. Wspomniany Ding Junhui zdobył w ostatnim turnieju Welsh Open 117. w historii snookera "maksa".

W piątek 26 lutego rozpoczął się turniej główny, pierwszego dnia grała pierwsza połowa drabinki, a w sobotę druga. W niedzielę 16 najlepszych zawodników zagrało o zwycięstwo w Gdynia Open 2016. Wygrał M. Selby, pokonując Martina Goulda 4:1. 

Po liczbie widzów zgromadzonych w hali podczas finału widać, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców. Grono miłośników snookera w naszym kraju rośnie, a Gdynia Open to dla polskich fanów najlepsza okazja, aby ze światowym snookerem i jego bohaterami spotkać się na żywo. Jak podają organizatorzy, od początku istnienia imprezy frekwencja wzrosła o 20 proc. Tegoroczny finał w hali miało zobaczyć prawie 1,5 tys. widzów.

ET Gdynia Open to turniej organizowany przez firmy World Snooker oraz AC Event Agata Czerwińska. Jest ostatnim etapem serii Kreativ Dental European Tour 2015/2016, którą zakończy Players Tour Grand Final w Manchesterze z udziałem 24 najlepszych zawodników cyklu.

Impreza odbyła się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

KONKURS

Dla fanów snookera przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są dwa zestawy snookerowych gadżetów z Gdynia Open 2016, w tym karty z autografami dwóch zawodników.

Aby wygrać, należy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania:

1. Kto jest aktualnym mistrzem świata w snookerze?

2. Kto jest aktualnym mistrzem Polski w snookerze?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na: gdansk@gosc.pl. Dwie pierwsze osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi, otrzymają od nas nagrody.

AKTUALIZACJA

Konkurs został rozstrzygnięty. Nagrody wędrują do pana Ryszarda i pana Karola. Serdecznie gratulujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama