Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wyróżnienie dla ks. Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, prezes puckiego hospicjum, został nagrodzony Honorowym Wyróżnieniem „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego". Uroczystość odbyła się podczas XII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Ks. Kaczkowski nie mógł osobiście przybyć do Gdańska z powodu złego samopoczucia. W jego imieniu wyróżnienie odebrali ojciec i siostrzeniec.

- W imieniu syna serdecznie dziękuje za to wyróżnienie. Jest to dla niego szczególnie ważna nagroda, gdyż przyznana przez jego małą ojczyznę - mówił Józef Kaczkowski, ojciec ks. Jana.

- Syn, w dalszym ciągu pracuje. Obecnie nad nową książką, która do państwa trafi. Bo oprócz tego, że prowadzi i zbudował hospicjum, było jego - mam wrażenie najważniejszą zasługą, że ludzie chcieli go słuchać, chcieli czytać i te jego słowa przynosiły ulgę, czasami wręcz były jakimiś szczęśliwymi wydarzeniami dla szeregu osób - kontynuował ojciec.

Wyróżnienie dla księdza Kaczkowskiego przyznane zostało jednogłośnie, w czasie poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. - Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagrody księdzu Kaczkowskiemu nie za to, że jest duchownym, ale za to, co zrobił w życiu - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

W uroczystości wzięło udział wielu wolontariuszy puckiego hospicjum. - Ks. Jan to bardzo dobry człowiek i cieszymy się wszyscy, że został wyróżniony za to co robi - mówiła jedna z wolontariuszek.

Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego" to najważniejsze odznaczenie przyznawane przez samorząd województwa   Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego" to najważniejsze odznaczenie przyznawane przez samorząd województwa
Justyna Liptak /Foto Gość
Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego" nie jest jedynym otrzymanym przez ks. Jana. We wrześniu 2012 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta.

Ks. Jan otrzymał tytuł honorowego mieszkańca Pucka, odznaczono go medalem „Curate Infirmos” przyznanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, a w 2014 roku został laureatem Nagrody Ślad im. Biskupa Jana Chrapka oraz nagrody Pontifici przyznawanej przez Warszawski Klub Integracji Katolickiej.

W kwietniu 2015 roku założyciel hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku odebrał w Krakowie Medal św. Jerzego "za walkę ze smokiem nieczułości" - honorową nagrodę "Tygodnika Powszechnego", przyznawaną od 1993 r. za "zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym ludziom, którzy wykazują szczególną wrażliwość na biedę, krzywdę, niesprawiedliwość i wrażliwość tę wyrażają czynem".

W roku 2015 Kapituła trzynastej edycji Róży Gali 2015 przyznała wyróżnienie księdzu Janowi Kaczkowskiemu. Nagroda została przyznana za całokształt działalności społecznej, m.in. za czynnie działanie i wielkie zaangażowanie akcji, np. Pola Nadziei czy też Światełko dla hospicjum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama