Nowy numer 23/2023 Archiwum

Doba pełna miłosierdzia

- Papież Franciszek prosi nas o to, byśmy w ciągu tych 24 godz. przeżyli sakrament pokuty i pojednania - zanurzając się tym samym w Bożym miłosierdziu - mówi ks. prał. dr Edmund Skalski, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni.

Koronką do Bożego Miłosierdzia w gdyńskim kościele NMP Królowej Polski rozpoczęła się w piątek, 4 marca ogólnoświatowa akcja „24 godziny dla Pana”. Inicjatywa została zaproponowana przez papieża Franciszka dla Kościoła powszechnego, a jej zadaniem jest uświadomienie piękna i wartość czasu Bożej łaski płynącej z Roku Miłosierdzia.

W Watykanie odbywa się po raz trzeci. Od godz. 15, przez dobę z piątku na sobotę, z 4 na 5 marca, przed IV niedzielą Wielkiego Postu, w kościołach, które podjęły inicjatywę, istniała możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i uczestniczenia w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ta doba na początku marca jest okazją do refleksji, jak wykorzystujemy szansę na duchowe ubogacenie w Roku Jubileuszowym. - Naszą modlitwę zaczęliśmy w godzinie Bożego Miłosierdzia, tym bardziej szczególnej, że w łączności z papieżem Franciszkiem oraz ze wszystkim wiernymi gromadzącymi się w rożnych kościołach na całym świecie - podkreśla proboszcz.

Po modlitwach w kościele parafialnym akcja kontynuowana była w gdyńskiej Kolegiacie, gdzie od godziny 21 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. - Cieszę się, że są takie akcje, w które włączają się ludzie na całym świecie, ale osobiście staram się regularnie uczestniczyć w adoracji i odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podoba mi się to, że papież tak mocno zabiega, abyśmy ten rok przeżyli w bliskości z Bogiem - mówi pani Elżbieta, parafianka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast