Nowy numer 42/2021 Archiwum

W zdrowym ciele zdrowy duch! przejdź do galerii

W środę 9 marca abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, poświęcił nową halę widowiskowo-sportową przy Szkole Podstawowej im. ks. prał. Józefa Bigusa.

– Dobrze, gdyby to ogromne dzieło pracy rąk ludzkich i wielkiego wysiłku znalazło swoje odniesienie do Stwórcy, bo w zdrowym ciele zdrowy duch – mówił metropolita.   

W uroczystości, która odbyła się w nowym obiekcie, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych województwa i powiatu kartuskiego, a także poseł Stanisław Lamczyk.

– Dziś spełniają się nasze marzenia o hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Jestem pewna, że ten obiekt będzie spełniał założone funkcje i zaspokoi oczekiwania mieszkańców oraz gości korzystających z niej w przyszłości, gdyż będzie miała charakter ogólnodostępny – podkreśliła Ewa Kosznik, dyrektor szkoły.

Szkoła Podstawowa w Baninie od momentu oddania do użytku w 1961 r. borykała się z brakiem pełnowymiarowej sali gimnastycznej dla swoich uczniów. Początkowo za boisko służyła zaadaptowana do tego celu polana w pobliskim lesie, która przestała istnieć po przeprowadzonej w latach 80. wycince drzew i przeprowadzeniu nowych nasadzeń. Uczniowie przenieśli się wówczas na plac przy budynku szkoły. To z kolei boisko przestało istnieć w 1987 r., kiedy to rozpoczęto budowę nowego skrzydła szkoły, w którym wygospodarowano niewielką salkę gimnastyczną o wymiarach 10 x 6 m, w założeniu mającą być dużą szatnią.

– Mimo warunków, które można było uznać za niesprzyjające, aby sport uprawiać, my, jako placówka, możemy pochwalić się licznymi sukcesami naszych uczniów na przestrzeni lat. Wielokrotnie stawaliśmy na podium w takich konkurencjach, jak sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, piłka nożna, piłka ręczna czy czwórbój lekkoatletyczny – wymienia E. Kosznik.

Budowę obiektu rozpoczęto w październiku 2014 r., a zakończono w grudniu ubiegłego roku. W hali przewidziano 300 miejsc, dzięki czemu będzie ona mogła również spełniać rolę sali widowiskowej. Całkowity koszt inwestycji to prawie 9 mln złotych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama