Nowy numer 38/2021 Archiwum

Święta budzącego się życia

- Spotykamy się dzisiaj, dzień po tragicznych zamachach w Brukseli. W kontekście zbliżających się świąt pamiętajmy o zwycięstwie Chrystusa nad złem i grzechem - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

W siedzibie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" 23 marca obyło się spotkanie wielkanocne działaczy i pracowników "S" z metropolitą gdańskim.

- Święta wielkanocne niosą podwójną radość: ze zmartwychwstania Jezusa i ze zbliżającej się wiosny, budzącego się życia - mówił abp Głódź do gości zebranych w sali Akwen. - Chciałabym wam życzyć, żeby w te święta zwyciężyły idee, które towarzyszyły "Solidarności" od narodzin. Pamiętając o waszym pięknym patronie, błogosławionym ks. Jerzym, niech zwyciężą dobro, miłość oraz prawa człowieka. Życzę wam i waszym rodzinom na zbliżające się święta zgody i wytrwałości. Alleluja! - zakończył metropolita gdański.

- Cieszę się, że tradycyjnie możemy się spotkać w rodzinie, jaką jest zakład pracy NSZZ "Solidarność". W imieniu Prezydium Komisji Krajowej życzę wszystkim zebranym i waszym rodzinom zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy - dodał Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Po modlitwie i udzielonym przez metropolitę gdańskiego błogosławieństwie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na tradycyjne śniadanie wielkanocne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama