Musimy być czujni

- Za naiwność polityków i nieudolność europejskich struktur państwowych płacimy ogromną cenę - cenę życia ludzi, i to niewinnych. Czas, żebyśmy się opamiętali! - apelował abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, pod Konsulatem Belgii w Gdyni.

W środę 23 marca abp Głódź, metropolita gdański, wraz z przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Konsulatem Belgii w Gdyni.

Po krótkiej modlitwie metropolita mówił o rodzinach ofiar, które straciły życie we wczorajszych zamachach bombowych w Brukseli. - Modlę się, aby Bóg był z nimi i ukoił ich ból - zaznaczył arcybiskup.

- Wczorajsze zamachy to tragedia nie tylko dla Belgów, ale dla całej Europy, która w ostatnich miesiącach jest notorycznie nękana przez terrorystów. Zbliżające się ŚDM i szczyt NATO będą więc dla nas wyzwaniem. Dlatego potrzeba między nami obywatelskiej solidarności. Musimy być czujni. Zwracajmy uwagę na wszelkie niebezpieczne sytuacje - mówił P. Duda.

Przewodniczący ostro skrytykował obecną politykę Unii Europejskiej. - Bezkrytyczne wpuszczanie do Europy osób bez sprawdzania ich tożsamości doprowadziło do tego, że żyjemy w Europie strachu i niepewności - podkreślił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..