Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ustawka także w Gdańsku?

Gdy ksiądz odczytywał komunikat Konferencji Episkopatu Polski dotyczący ochrony życia człowieka od poczęcia, część osób wyszła z kościoła Mariackiego w Gdańsku. Najprawdopodobniej była to wcześniej zaplanowana akcja.

W minioną niedzielę ostentacyjne wyjście z kościoła miało miejsce nie tylko w Warszawie. Do podobnego protestu doszło także w Gdańsku. W trakcie odczytywania komunikatu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski dotyczącego ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci część osób opuściła kościół Mariacki.

Na zdjęciach i filmach, które obiegły internet wśród wychodzących osób widać najprawdopodobniej Lidię Makowską, znaną trójmiejską działaczkę społeczną i feministkę. Poinformowała o tym m.in. Anna Kołakowska, radna PiS w Gdańsku.

Próbowaliśmy bezskutecznie skontaktować się w tej sprawie z L. Makowską. Poprosiliśmy o potwierdzenie, czy była wśród osób, które wyszły z kościoła na znak protestu, a także o informację, czy była to akcja zaplanowana przez środowiska niezwiązane z Kościołem, o której powiadomione zostały wcześniej wybrane pomorskie media.

Dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi [UZUPEŁNIMY].

Potwierdzenie, że była to wcześniej zaplanowana akcja znajdziemy w opisie jednej z opublikowanych na Facebooku wideorelacji z wydarzenia: "Pierwsza akcja. Dziewuchy Dziewuchom - Trójmiasto".  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • DNA
  05.04.2016 11:08
  A co tu komentować. Są osoby zdemoralizowane dla których życie nic nie znaczy, a jedynie liczy się własna wygoda. Patrzą na życie doraźnie, z punktu widzenia jedynie własnych korzyści, a dziecko uważają za własny brzuch a nie za osobę.
  doceń 0
 • h_v
  05.04.2016 11:20
  Pax.
  doceń 0
 • h_v
  05.04.2016 11:21
  Pax.
  doceń 0
 • h_v
  05.04.2016 11:26
  Dobrze że ta akcja się odbyła. Zanim te osoby wyszły z kościoła usłyszały Słowo Pańskie. Dzięki temu miały możliwość usłyszeć Słowo a Ono nie powraca do Pana zanim nie dokona swego zadania. Więcej takich akcji a może wówczas zasiane ziarno wyda plon. Do kogo skierował się Bóg: do celnika czy do faryzeusza?
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama