Nowy numer 4/2021 Archiwum

Nie dajmy się sprowokować!

O ochronie życia od poczęcia, komunikacie Episkopatu i prowokacjach feministek z Ewą Kowalewską, prezes Forum Kobiet Polskich, rozmawia Jan Hlebowicz.

Jan Hlebowicz: Jak ocenia Pani treść komunikatu biskupów odczytanego w ostatnią niedzielę w niemal wszystkich kościołach w Polsce?

Ewa Kowalewska: List biskupów jest ogólnym wskazaniem natury moralnej - powinniśmy chronić każdego człowieka. Jednocześnie polscy hierarchowie na pewno są w pełni świadomi, że to dopiero początek dyskusji. Przypuszczam, że podobnych, bardziej szczegółowych oświadczeń będzie w przyszłości więcej. Jestem przekonana, że polscy biskupi pochylą się z wielką troską nad kobietą w ciąży problemowej.

Treść listu wywołała oburzenie środowisk lewicowych. W kościele pw. św. Anny w Warszawie i bazylice Mariackiej w Gdańsku doszło do prowokacji...

Akcje feministek były skandaliczne i, niestety, typowe dla tych środowisk. Wykorzystanie do prowokacji miejsca świętego dla katolików, czyli kościoła podczas niedzielnej Mszy św., służyło tylko i wyłączenie zwróceniu uwagi na siebie oraz wywoływaniu zaplanowanych kontrowersji społecznych. Nie należy dać się sprowokować i ulegać emocjom. Do tak ważnej sprawy jak ochrona ludzkiego życia trzeba podchodzić rozsądnie i z dużym spokojem.

Feministki twierdzą, że zrobiły to, by "dodać odwagi innym kobietom".

Ruch feministyczny próbuje przedstawiać siebie jako monopolistę w posiadaniu wszelkich prawd o sytuacji kobiet. To jednak tylko krzykliwa mniejszość, która uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu większości. My, kobiety zrzeszone w Forum Kobiet Polskich, jesteśmy katoliczkami i regularnie sprzeciwiamy się takiemu stawianiu sprawy.  

Jakie jest stanowisko Forum Kobiet Polskich w kwestii ochrony życia?

Wspieramy stanowisko Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Każde dziecko powinno być chronione. Uważamy jednocześnie, że drugą ofiarą aborcji jest kobieta i należy nie tylko otoczyć ją ochroną, ale także tę ochronę wzmocnić.


Forum Kobiet Polskich jest stowarzyszeniem skupiającym przedstawicielki organizacji, stowarzyszeń i ruchów, które w swoim programie deklarują chęć działania na rzecz tworzenia środowiska opiniotwórczego kobiet katolickich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • operator
  05.04.2016 21:45
  Ta prowokatorka z "dziwna fryzurą" po "elokwentnych wypowiedziach" w tvn-ie "znakomicie" zareklamowała ruch feministyczny. Nie żartuję: tu na prawde potrzebny jest dobry psychiatra.
  doceń 0
 • Bohdan
  06.04.2016 11:08
  W sprawie "ustawki" w kościele św. Anny brak wciąż oficjalnego stanowiska ks kard. Kazimierza Nycza. Skąd to milczenie?
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama