– O tym, jak wyglądał Gdańsk w XIX w., wie niewiele osób. A ci, którzy mają jakąkolwiek wiedzę, częściej powtarzają utrwalone przez lata mity i legendy niż fakty. Jaki jest najlepszy sposób na zamienienie mitologii w historię? Dostarczenie źródła – mówi Aleksander Masłowski.
Zupełną nowością na rynku wydawniczym jest publikacja „Wolne Miasto Gdańsk 1809”. To przetłumaczone przez Aleksandra Masłowskiego i Romana Kowalda XIX-wieczne dzieło gdańskiego pastora Friedricha von Duisburga, poświęcone dziejom „nadmotławskiego grodu”. Książka, dostępna wcześniej jedynie w języku niemieckim, bogata jest w wiele cennych, nieznanych powszechnie informacji. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników historii Gdańska.
Dostępna jest część treści. Chcesz więcej?
Odśwież stronę
Zaloguj się i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.