Nowy numer 24/2018 Archiwum

Stan abp. Gocłowskiego jest bardzo ciężki

- Odwiedzając księdza arcybiskupa Tadeusza w szpitalu, zapewniłem go o bliskości i wsparciu nas wszystkich. Niestety, jego stan jest bardzo ciężki - mówi abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

W czwartek rano 84-letni abp senior Tadeusz Gocłowski trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Gość Niedzielny", przyczyną pogorszenia stanu zdrowia był udar mózgu.

- Byłem dzisiaj w szpitalu klinicznym u ks. arcybiskupa seniora. Niestety, jego stan jest bardzo ciężki. Polecajmy osobę ks. abp. Tadeusza Panu Bogu - podkreśla metropolita gdański.

Abp Głódź wydał także oficjalny komunikat. Czytamy w nim: "W tym roku przeżywamy 60. rocznicę święceń kapłańskich i 33. rocznicę święceń biskupich księdza arcybiskupa seniora Tadeusza Gocłowskiego. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia księdza arcybiskupa zwracam się do Was wszystkich - drodzy kapłani i wierni - z prośbą o szczególną modlitwę w intencji wieloletniego pasterza archidiecezji gdańskiej, aby dobry i miłosierny Pan był jego umocnieniem i uzdrowieniem.

Bardzo proszę, aby w tych dniach nasza modlitwa za niego nie ustawała. Prośmy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, aby wyprosiła mu u swojego Syna łaskę nadziei i siły, bowiem stan jego zdrowia jest bardzo ciężki".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Mamrotek
  23.04.2016 22:40
  Nie rozumiem dlaczego pełnomocnik pana Boga na ziemi nagle potrzebuje ludzkiej i świeckiej interwencji?
  Przecież oni cały czas głoszą ze "bóg tak chciał", albo "... aż do naturalnej śmierci" – bo taka wola przecież Jego skoro wola go do Domu Ojca.
  Szpital jest tu ingerencją w tą że wole boską.
  Niech sie teraz zbierają w kościołach i modlą gorliwie o rychłe odejście z tego łez padołu.
  Tymczasem jak na razie modlitwy o przywrócenie zdrowia do ich bóstwa nie skutkują ale pozostają przy nadziei...
  Jako że ona matką głupich w ogóle, a ogłupionych religią w szczególności.
  Przecież - skoro tak wierzą - to mogą mu położyć na łóżku szpitalnym obrazek Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich cudotwórcy JaPa2 albo ten
  cudowny wafelek z krwawiącym mięśniem sercowych w agonii co sie ostatnio w
  Legnicy objawił. I czekać na cót.
  Reasumując. To jest nie po katolicku, skoro go wzywa „ojciec niebieski” czy tam cala Trójca to powinien z "radością" do niego lecieć a nie zajmować miejsce w szpitalu, miejsce którego żaden z czarnych szamanów-darmozjadów podatkami przez cala zycie nie opłacał.
  Tak ze katolicy, powinniście śmierć, jak wam wciskają ciemnotę czarni szamani,
  przyjmować z radością, leczenie sie jest „sprzeniewierzeniem sie" naukom
  zbrodniczego względem Narodu Polski Kościoła rzymsko katolickiego.
  O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma