Nowy numer 3/2021 Archiwum

Żonkilowa strona mocy

5 tys. wolontariuszy, występy gwiazd, atrakcje dla dzieci i kwestujący... bohaterowie „Gwiezdnych wojen”. Pomorskie hospicja po raz 5. połączyły siły we wspólnej akcji.

Na Pomorzu Pola Nadziei odbyły się 24 kwietnia, tradycyjnie w niedzielę. Akcja została zorganizowana wspólnie przez hospicja z Sopotu, Gdańska, Gdyni i Pucka. Tego dnia 5 tys. wolontariuszy zbierało do puszek pieniądze na rzecz podopiecznych domów hospicyjnych, wręczając w zamian kwiat żonkila, symbolizujący nadzieję i solidarność z osobami u kresu życia.

– Niestety, Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko ok. 60 proc. kosztów utrzymania pacjentów. Resztę musimy zdobyć sami. Doskonałą okazją do tego są Pola Nadziei – wyjaśnia ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama