Nowy numer 2/2021 Archiwum

Caritas dla ŚDM

W Warzenku odbyło się spotkanie w ramach drugiego stopnia dla Szkolnych Kół Caritas w ramach stałej formacji. Jednym z tematów szkolenia był ten dotyczący Światowych Dni Młodzieży.

– Do ŚDM zostało już naprawdę niewiele czasu – zarówno do uroczystości, które odbywać się będą w Krakowie, jaki i tych w Gdańsku – mówi ks. Piotr Brzozowski, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Dlatego zdecydowali, że nie wystarczy już tylko opowiadać o tym, czym są Światowe Dni Młodzieży, ale trzeba to pokazać.

W tym celu archidiecezjalna Caritas zachęciła członków SKC, aby przedstawili swoje pomysły związane z ŚDM, które mogliby zaprezentować w swoich szkołach. Odzew był naprawdę duży.

– Młodzież jest bardzo pomysłowa – zaproponowali m.in. karaoke, wspólne układanie ręcznie wykonanych puzzli z logo ŚDM, kiermasze, które pozwolą zebrać fundusze na akcję „Bilet dla Brata", czy kulinarne spotkania pokazujące, że pielgrzymi odwiedzający naszą diecezję będą z różnych stron świata, gdzie króluje kuchnia odmienna od naszej – wyjaśnia ks. P. Brzozowski.

Pomysły, które zostały najpierw przedstawione w Warzenku, wolontariusze SKC zaprezentują również w swoich szkołach już w ten czwartek 28 kwietnia.

– Uczniowie Szkolnych Kół Caritas naszej archidiecezji będą opowiadać w swoich szkołach rówieśnikom o Światowych Dniach Młodzieży i zachęcać ich do wzięcia w nich udziału – podkreśla ks. P. Brzozowski.

W szkoleniu wzięło udział prawie 60 wolontariuszy SKC z różnych zakątków diecezji gdańskiej wraz z opiekunami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama