Nowy numer 38/2021 Archiwum

Nie do zastąpienia

- Śmierć arcybiskupa Gocłowskiego to wielka strata dla wszystkich gdańszczan - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Na cześć zmarłego 3 maja abp. Tadeusza Gocłowskiego biły dzwony wszystkich kościołów archidiecezji gdańskiej. Flagi na gdańskim magistracie i budynku Rady Miasta na znak żałoby zostały opuszczone do połowy masztu.

- Z abp. Tadeuszem łączyło mnie i moją rodzinę tyle ważnych, wspólnych chwil. To niezwykle ważna postać dla Gdańska i Pomorza. Mówi się, że nie ma osób nie do zastąpienia - on taką osobą jest - podkreśla P. Adamowicz.

4 maja o godz. 12 w budynku gdańskiej Rady Miasta wyłożona zostanie księga kondolencyjna. Na ulicach miasta pojawią się też flagi Gdańska z żałobnym kirem.

W zeszłym tygodniu, 28 kwietnia, gdy arcybiskup Gocłowski był już na szpitalnym oddziale intensywnej opieki medycznej, Rada Miasta Gdańska jednogłośnie uchwaliła nadanie mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska. Więcej na ten temat TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama