Moralny biznes? Możliwy!

O współdziałaniu chrześcijańskich przedsiębiorców i moralności w biznesie mówi Agnieszka Kminikowska, przezes Towarzystwa Biznesowego Trójmiejskiego.

Ks. Rafał Starkowicz: Co to jest Towarzystwo Biznesowe Trójmiejskie?

Agnieszka Kminikowska: To część szerszej organizacji zrzeszającej grupy chrześcijańskich biznesmenów. Pierwsze Towarzystwo Biznesowe powstało w Warszawie sześć lat temu. Założył je Maciej Gnyszka. Chodziło o umożliwienia spotkania katolickim przedsiębiorcom, którzy w swojej działalności kierują się etyką i wartościami opartymi na Biblii. Od ubiegłego roku działamy także w Trójmieście. Podobne odziały powstają w całej Polsce. Ostatnio taki oddział powstał w Białymstoku. Są też plany wyjścia poza granice Polski np. do Londynu czy Chicago.

Kogo zrzeszają Towarzystwa Biznesowe?

- Zrzeszamy przede wszystkim przedsiębiorców. Naszym głównym celem jest wzajemna pomoc w prowadzeniu biznesu, głównie przez networking. To wzajemna pomoc poprzez udostępnienie własnych kontaktów innym członkom towarzystwa. Każdy z ludzi działających w biznesie ma jakieś grono kontaktów, którzy są specjalistami w określonych dziedzinach. Ocenia się, że przeciętnie ich liczba wynosi 150. Kiedy łączymy nasze grupy znajomych, robi się z tego potężna liczba ekspertów.

Czy w dzisiejszym świecie moralny biznes jest w ogóle możliwy?

- Jest możliwy, choć wymaga wiele trudu. Nikt jednak nie powiedział, że życie ma być łatwe. Jezus też tego uczy.

Kiedy odbywają się wasze spotkania?

- Zazwyczaj spotkania odbywają się w czwartki w Sopocie w BEST WESTERN Villa Aqua Hotel i połączone są ze śniadaniem. To czas spędzony w dobrym towarzystwie. Poprzez wymianę myśli sprzyja pogłębieniu wiedzy na temat biznesu, zapewniając wsparcie w podejmowaniu etycznych działań oraz wspierając w rozwoju własnych firm. Najbliższe spotkanie będzie jednak wyjątkowe.

Dlaczego?

- To spotkanie z Instytutem Le Rosey ze Szwajcarii, który z Towarzystwami Biznesowymi współpracuje od ubiegłego roku. Instytut Le Rosey prowadzi jedną z najlepszych szkół na świecie. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się już jutro, we wtorek (17 maja), o 7.00 rano w hotelu BEST WESTERN Arkon PARK w Gdańsku. Jest to spotkanie otwarte. Zapraszamy na nie wszystkich potencjalnych nowych członków, którzy są zainteresowani, by do nas dołączyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..