Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jakżeż możemy zapomnieć?

Modlitwą i śpiewem pieśni członkowie Stowarzyszenia "Godność" uczcili 96. rocznicę urodzin polskiego papieża.

W spotkaniu u stóp pomnika św. Jana Pawła II i Ronalda Reagana, które odbyło się 18 maja uczestniczyli zrzeszeni w stowarzyszeniu "Godność" opozycjoniści z czasów PRL-u oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych. Modlitwie przewodniczył ks. inf. Stanisław Bogdanowicz, były proboszcz bazyliki Mariackiej i kapelan Stowarzyszenia "Godność".

- Spotkania w tym miejscu są niezwykle ważne dla kształtowania myśli patriotycznej w zliberalizowanym ostatnimi czasy środowisku Wybrzeża - podkreśla ks. Bogdanowicz. - Już samo powstanie tego pomnika w nadmorskim parku, które dokonało się dzięki członkom "Godności", stanowi niezwykle piękną inicjatywę. Czujemy ogromną wdzięczność dla papieża, za jego postawę i za to, co uczynił dla dzisiejszego świata. Widzimy, że każde takie spotkanie gromadzi ludzi, którzy chcą w ten sposób wyrazić swoje przywiązanie dla wartości, jakie głosił - mówi kapłan.

- Stowarzyszenie "Godność" - jak co roku - pamięta o św. Janie Pawle II. Uroczystości odbywają się nie tylko tutaj, ale także przy tablicy na Westerplatte. Jako naród zawdzięczamy mu bardzo wiele. Jeszcze więcej zawdzięczamy mu my, byli więźniowie polityczni. Dwukrotnie wyciągał nas z więzień, kiedy przyjeżdżał na pielgrzymki do Polski. Jakżeż możemy zapomnieć? - dodaje Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia "Godność".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama