Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wolontariusz potrzebny od zaraz

- Jeśli lubisz działać, jesteś otwarty i masz skończone 18 lat, to właśnie ciebie szukamy. Zgłoś się i zostań wolontariuszem ŚDM podczas wydarzeń centralnych w Gdańsku. Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca - mówi Katarzyna Gruszka, wolontariuszka.

Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. Zaplanowane na koniec lipca wydarzenie poprzedzone zostanie Dniami w Diecezjach. Nasza archidiecezja spodziewa się prawie 10 tys. pielgrzymów z różnych stron świata. Pojawią się u nas goście z co najmniej 19 krajów, m.in. RPA, Singapuru, Paragwaju, Indii, Izraela czy Kanady.

Dniem kulminacyjnym pobytu uczestników ŚDM w naszej diecezji będzie sobota 23 lipca. Rozpocznie się on o godz. 10 na pl. Solidarności od Litanii Narodów, czyli wspólnej modlitwy pielgrzymów i mieszkańców miasta w intencji świata i swoich ojczyzn. Następnie sprzed pomnika Poległych Stoczniowców wyruszy Marsz Młodych, który zatrzyma się w bazylice Mariackiej. Tam odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia w języku łacińskim pod przewodnictwem metropolity gdańskiego. Tego samego dnia po południu na pl. Zebrań Ludowych odbędzie się Festiwal Młodych.

W sobotnich uroczystościach weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Jak podkreśla K. Gruszka, do sprawnej organizacji wszystkich zaplanowanych na ten dzień wydarzeń potrzeba jak najwięcej wolontariuszy.

- ŚDM stwarza niepowtarzalną okazję do poznania różnych kultur i ludzi z innych krajów. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, bo tym razem to do nas przyjadą nasi rówieśnicy z Włoch, Francji, USA, Argentyny i wielu innych zakątków świata. Okazję do spotkania, rozmowy, wspólnej modlitwy i zabawy stwarza m.in. wolontariat podczas wydarzeń centralnych - mówi K. Gruszka.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 25 czerwca. Formularz dostępny jest TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama