Nowy numer 30/2021 Archiwum

Nielegalne aborcje w mieszkaniu

Za wykonanie aborcji w prywatnym mieszkaniu w Gdyni trzeba było zapłacić 2,5 tys. zł. Nielegalny proceder mógł trwać nawet kilka lat.

Na trop wpadli kryminalni policjanci z Komendy Miejskiej w Gdyni. Funkcjonariusze 11 czerwca weszli do prywatnego mieszkania w Gdyni-Redłowie, w którym mieścił się nielegalny gabinet. Na miejscu policjanci zastali pacjentkę przygotowaną do zabiegu.

W wyniku policyjnej akcji zatrzymano lekarza ginekologa z Gdańska oraz pielęgniarkę. Dzień wcześniej w ręce policji wpadł współpracujący z nimi mężczyzna, który sprzedawał środki poronne.

- Osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do gdyńskiej prokuratury. Lekarz usłyszał zarzut dotyczący przeprowadzania nielegalnych aborcji, z kolei pielęgniarka - pomocnictwa w ich przeprowadzaniu - mówi kom. Michał Rusak, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni.

- Wszyscy zostali zwolnieni i obecnie znajdują się pod policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa. Dalsza praca policjantów i prokuratorów będzie zmierzała do ustalenia, jak długo i jak często trwał ten nielegalny proceder. Gabinet istniał w mieszkaniu od kilku lat. Nie wiemy jeszcze, jaka była skala niezgodnych z prawem zabiegów - dodaje.

Za przeprowadzanie nielegalnych aborcji lub za pomocnictwo w ich przeprowadzaniu grozi kara do 3 lat więzienia. O sprawie poinformowało jako pierwsze Radio Gdańsk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama