Nowy numer 30/2021 Archiwum

Historia, patriotyzm, muzyka

- Chcesz lepiej poznać historię Polski? Chcesz zrozumieć znaczenie pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego? Przyjdź do kościoła św. Jakuba na nasz warsztat historyczny - zachęca Agnieszka Piotrowicz, współorganizator spotkania.

Już po raz czwarty w kościele pw. św. Jakuba w Gdańsku 15 czerwca o godz. 19 odbędą się warsztaty słowno-muzyczne pt. "Historia Polski w pieśni patriotycznej".

- Naszym celem jest pokazanie historii Polski w przystępny sposób, rozpropagowanie wartości patriotycznych oraz przypomnienie pięknych pieśni patriotycznych, które towarzyszą Polakom aż do dziś - wyjaśnia A. Piotrowicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół św. Jakuba.

Tym razem stowarzyszenie zaprezentuje pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Każdy z utworów zostanie poprzedzony wprowadzeniem Jarosława Kłosowskiego, który omówi kontekst wydarzeń z epoki, jak i przybliży tło historyczne powstania pieśni. Chętni będę mogli przyłączyć się do zaśpiewania takich utworów, jak: „Wojenko, wojenko", "Serce w plecaku" i wielu innych.

Pieśni zostaną wykonane przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama