Nowy numer 37/2021 Archiwum

Abp Gocłowski patronem tunelu?

Władze Gdańska chcą, by zmarły na początku maja abp Tadeusz Gocłowski został patronem tunelu pod Martwą Wisłą.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, złożył do Rady Miasta wniosek o nadanie tunelowi pod Martwą Wisłą imienia abp. Gocłowskiego. Zdecydują o tym radni na najbliższej sesji.

Sprawę mogą utrudnić obowiązujące przepisy. Zgodnie z uchwałą w sprawie nadawania nazw ulic czy obiektów w Gdańsku, musi upłynąć 5 lat od śmierci osoby, która miałaby zostać patronem. Wyjątki jednak się zdarzają. Tak było w przypadku Tadeusza Mazowieckiego, który został patronem gdańskiej szkoły przed upływem dwóch lat od śmierci.

Budowa tunelu pod Martwą Wisłą była gigantycznym przedsięwzięciem, jedynym tego rodzaju w Polsce. Zajęła ponad 4 lata i pochłonęła 885 mln zł. To pierwsza w Polsce podwodna przeprawa dla samochodów. Tunel w najgłębszym miejscu sięga 35 metrów poniżej lustra wody.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama