Open'er Festival z meczem!

Open'er Festival to już tradycja, każdorazowo przyciąga fanów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. W tym roku na 5 niezależnych scenach wystąpi w sumie kilkudziesięciu artystów światowej sławy.

Festiwal rozpoczął się w środę 29 czerwca, a jego zakończenie przewidziano na sobotę 2 lipca.

Już pierwszego dnia na scenie głównej wystąpili: Mac Miller, The Last Shadow Puppets, Florence and The Machine oraz Tame Impala. - Dla mnie najważniejszy był koncert Florencji. Długo na niego czekałem i muszę powiedzieć, że było warto. Ta dziewczyna ma niesamowitą energię - mówi Paweł z Gdańska.

W czwartek emocji również nie zabraknie, gdyż na scenie pojawią się „Papryczki", czyli Red Hot Chili Peppers, dla których występ na festiwalu wpisuje się w trasę koncertową związaną z wydaniem nowej płyty. Ten koncert budzi ogromne emocje nie tylko ze względu na muzyków, ale również na mecz Polska-Portugalia. Wielu openerowiczów zabiegało, aby na terenie festiwalu utworzyć specjalną strefę kibica.

"Udało się! Nie poddaliśmy się i z radością informujemy, że dzięki wsparciu Orange, sponsora głównego Open'er Festival Powered by Orange i sponsora globalnego UEFAEURO2016, wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć mecz Polska-Portugalia na terenie Open'era! Dzięki wsparciu Orange możemy rozbudować specjalną strefę, żeby pokazać mecz. Dziękujemy Orange! #OrangeSponsorsYou. Informujemy jednocześnie, że ze względu na międzynarodową logistykę nie są możliwe zmiany programowe na głównej scenie festiwalu" - poinformował wczoraj organizator.

- Dla mnie rewelacja! Na koncert RHCP kupiłem bilety dużo wcześniej, nie spodziewając się, że Polacy zajdą tak daleko i szczerze, to nie wyobrażam sobie, że któreś wydarzenie mógłbym odpuścić - mówi Wojtek, mieszkaniec Gdyni.

W piątek na scenie głównej pojawią się Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch, którzy szerszej widowni przybliżą materiał z zapomnianej płyty artysty, nagranej w roku 1976. Kolejne koncerty to Wiz Khalifa, LCD Soundsystem, Sigur Ros, a także Paul Kalkbrenner. Na sobotniej scenie głównej pojawią się Terrific Sunday, The 1975, Bastille, Pharrell Williams oraz Kygo.

Wszyscy, którzy wybierają się na muzyczną ucztę, najszybciej na miejsce dostaną się bezpłatnym autobusem. Kursują one wahadłowo, co kilka minut z dworca Gdynia Główna na lotnisko Gdynia-Kosakowo po specjalnie wytyczonym buspasie. Linią Open'er Festival pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski.

Open'er dba o najmłodszych festiwalowiczów. Także w tym roku będzie działać "Kids Zone", czyli specjalna część festiwalu dedykowana właśnie dzieciom. Wydzielony teren strefy ma świetny widok na Orange Main Stage. Podobnie, jak w latach poprzednich, Open'er to nie tylko muzyka, ale również sztuka. Uczestnicy będą mogli obejrzeć kilkanaście filmów w ramach "AlterKina", zobaczyć wybrane przedstawienia teatralne, a także uczestniczyć w spotkaniach z pisarzami.

Ci, dla których zabrakło biletów, mogą odwiedzić "Gdynia Open Stage", czyli openerową scenę zlokalizowaną w samym centrum miasta. Na ogromnym trawniku, rozciągającym się pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym, openerowicze mają do dyspozycji leżaki i specjalnie przygotowaną do wypoczynku murawę.

Koncerty na "Gdynia Open Stage" odbywać się będą we wszystkie festiwalowe dni, w godzinach niekolidujących z imprezą na lotnisku. Co najważniejsze, na pl. Grunwaldzkim muzyki mogą posłuchać wszyscy - nie tylko osoby z opaskami Open'er Festivalu. Wśród artystów zaprezentują się m.in. Bovska, Terrific Sunday, Suumoo czy Julia Pietrucha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..