Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Przygotowania do ŚDM na finiszu

Przygotowania do ŚDM na finiszu przejdź do galerii

Do pielgrzymów trafią m.in. takie kieszonkowe mapy ze schematem komunikacji miejskiej w Trójmieście  
Do pielgrzymów trafią m.in. takie kieszonkowe mapy ze schematem komunikacji miejskiej w Trójmieście
Justyna Liptak /Foto Gość

- Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy się spotykać nawet codziennie, żeby mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik - mówi ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny koordynator ds. ŚDM.

Justyna Liptak

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

W parafii pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie odbyło się jedno z ostatnich spotkań przygotowujących archidiecezję gdańską do Światowych Dni Młodzieży. – Już za kilka dni będziemy witać pielgrzymów. Naszą archidiecezję odwiedzi prawie 4 tys. osób. Na chwilę obecną najliczniejszą grupę stanowią Francuzi – dodaje ks. Nowak.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parafii przyjmujących pielgrzymów, wspólnot czynnie zaangażowanych w organizację ŚDM 2016 w naszej archidiecezji oraz osoby odpowiedzialne za grupy wyjeżdżające do Krakowa.

Sporo czasu poświęcono na omówienie zagadnień dotyczących m.in. przejazdów kolejowych, biletu komunikacyjnego, identyfikatorów, spraw liturgicznych, Korowodu Świętych i Festiwalu Młodych. – Nie mogliśmy pominąć tak ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo – to związane z kolejowym transportem pielgrzymów na ŚDM do Krakowa oraz z uroczystościami, które odbywać się będą 23 lipca w Gdańsku – podkreśla koordynator.

Przedstawiciele poszczególnych parafii zostali również wyposażeni w odpowiednie "gadżety" dla pielgrzymów. – Przekazaliśmy identyfikatory dla pielgrzymów i wolontariuszy oraz wszelkiego rodzaju mapki, informatory, dokumenty, które pozwolą bezpiecznie i spokojnie poruszać się naszym pielgrzymom po całej diecezji gdańskiej – mówi ks. Nowak.

Już 20 lipca od samego rana przyjeżdżać będą do naszej archidiecezji grupy pielgrzymów. Nastąpi ich rozlokowanie i przyjęcie. – Dniem kulminacyjnym wizyty młodych będzie sobota 23 lipca. Rozpocznie się on na pl. Solidarności od Litanii Narodów, czyli wspólnej modlitwy pielgrzymów i mieszkańców miasta w intencji świata i swoich ojczyzn. Następnie sprzed pomnika Poległych Stoczniowców wyruszy marsz, czyli Korowód Świętych, który zakończy się w bazylice Mariackiej. Tam odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego – mówi ks. Nowak.

Każdy mieszkaniec Pomorza może czuć się zaproszony do wzięcia udziału w archidiecezjalnych wydarzeniach związanych z ŚDM. Więcej informacji TUTAJ.

« ‹ 1 › »
Odliczanie do ŚDM

WIARA.PL DODANE 13.07.2016 AKTUALIZACJA 13.07.2016

Odliczanie do ŚDM

Spotkanie organizacyjne dla parafii i wspólnot czynnie zaangażowanych w organizację ŚDM 2016 w archidiecezji gdańskiej. Zdjęcia: Justyna Liptak /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • ARCHIDIECEZJA GDAŃSKA
  • PRZYGOTOWANIA DO SDM KRAKÓW 2016
  • ŚDM
  • ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Polecane w subskrypcji

  • Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    • Polska
    Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    Przemysław Kucharczak
  • Dwuznaczna alternatywa. Są punkty w programie AfD, o których milczą media
    • Świat
    Dwuznaczna alternatywa. Są punkty w programie AfD, o których milczą media
    Andrzej Grajewski
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X