Nowy numer 20/2022 Archiwum

Dyspensa w piątek

- Korzystających z dyspensy zobowiązuję, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji ojca świętego - pisze abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

"Mając na uwadze, że piątek 22 lipca br. przypada w okresie przyjęcia w naszej archidiecezji młodych ludzi z wielu krajów świata przygotowujących się na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, biorąc pod uwagę radosny charakter przeżywania tegoż czasu oraz racje żywienia zbiorowego, po rozważeniu słusznych przyczyn duszpasterskich, udzielam zgodnie z kanonem 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym w granicach archidiecezji dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych" - napisał w specjalnym oświadczeniu abp Sławoj Leszek Głódź.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama