Nowy numer 20/2022 Archiwum

Po informację, wodę i batonik

Porty Caritas to cztery mobilne punkty informacyjne, które będą funkcjonowały w czasie pobytu pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w naszej archidiecezji.

Pomysłodawcami inicjatywy jest Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która zaopatrzyła porty w niezbędny ekwipunek dla zwiedzających Trójmiasto gości z zagranicy.

– Przygotowaliśmy 10 tys. butelek wody, którą będziemy rozdawać pielgrzymom ŚDM. Pomyśleliśmy również o słodkiej przekąsce w postaci zdrowego batonika, aby zapewnić naszym gościom wystarczający poziom energii do dalszego zwiedzenia – mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Porty Caritas to oznakowane busy ustawione w czterech różnych miejscach na terenie Trójmiasta. – W Gdańsku można nas znaleźć w okolicach dworca Gdańsk Główny oraz Bazyliki Mariackiej. W Sopocie rozstawiliśmy się przy kościele św. Jerzego, czyli w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino, a w Gdyni na Skwerze Kościuszki – informuje dyrektor.

Oprócz wody i batonika, w mobilnym porcie zagraniczni pielgrzymi uzyskają również informacje, a także skorzystają z darmowej strefy wi-fi. – Punkty obsługują nasi polscy i zagraniczni wolontariusze. Głównym językiem, będzie oczywiście język życzliwości, poza tym obsługa jest międzynarodowa i po angielsku też można porozmawiać – śmieje się ks. J. Steć.

Porty Caritas w wyżej wymienionych lokalizacjach dostępne będą dla pielgrzymów jeszcze w piątek 22 lipca, między w godz. 10-16. Natomiast, w sobotę 23 lipca wszytskie mobilne busy towarzyszyć będą gościom w czasie centralnych uroczystości w Gdańsku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama