GN 19/2022 Archiwum

W Gdańsku powstanie kolejny podwodny tunel

Tunel pod Martwą Wisłą nie będzie jedyną przeprawą podwodną w Gdańsku. Pod Motławą powstanie tunel, który połączy ulicę Nową Wałową oraz Elbląską. Skorzystają z niego zarówno kierowcy, jak i piesi.

W porównaniu z tunelem pod Martwą Wisłą, który liczy 1377,5 metrów długości, tunel pod Motławą nie robi aż tak dużego wrażenia. Będzie miał zaledwie 80 metrów długości, jednak ułatwi życie nie tylko zmotoryzowanym, ale również rowerzystom i pieszym. Nad jego wjazdem powstanie plac, a w pobliżu lokale mieszkalno-usługowe i gastronomiczne. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dojdzie do jego budowy.

Projekty miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będą dostępne do wglądu mieszkańców do 30 sierpnia w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska przy ulicy Wały Piastowskie 24 w godz. od 9 do 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama