GN 19/2022 Archiwum

Kwiat modlitwy

- Jestem wdzięczny Panu Bogu oraz ludziom, którzy z hojności swojego serca to dzieło stworzyli. Ta położona wśród pól świątynia jest jeszcze jednym pięknym modlącym się kwiatem - mówił 13 sierpnia w kościele w Bobrówce abp Sławoj Leszek Głódź.

Wspólnota parafialna Bobrówki - rodzinnej miejscowości metropolity abp. Sławoja Leszka Głódzia - w minioną sobotę przeżywała uroczystość 25-lecia konsekracji kościoła. Obchody zbiegły się z 71. rocznicą urodzin hierarchy.

Uroczysta Eucharystia zgromadziła zarówno mieszkańców Bobrówki, jak i przybyłych gości. Byli wśród nich: Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski oraz liczni parlamentarzyści i przedstawiciele władz państwowych. Nie zabrakło także delegacji samorządowców i służb mundurowych.

Mszy św. przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz. Wśród koncelebransów znaleźli się m.in.: abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki, abp senior Stanisław Szymecki oraz biskupi pomocniczy: Henryk Ciereszko, Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński. Wśród sprawujących Eucharystię byli również przedstawiciele nuncjatury, a także o. Tadeusz Rydzyk oraz kilkudziesięciu kapłanów.

Na rocznicę konsekracji przybył też z Watykanu ks. prał. Giuseppe La Terza, który przywiózł list gratulacyjny od papieża Franciszka.

Homilię wygłosił bp Edward Janiak z Kalisza. Mówił w niej o znaczeniu świątyni zarówno w wymiarze materialnym, jak i duchowym, gdyż „taką świątynią jest Kościół - jeden, święty, powszechny i apostolski”. Hierarcha podkreślał, że każdy człowiek jest „świątynią Boga” i „nie ma piękniejszego miejsca na ziemi, w którym Bóg chciałby zamieszkać, niż serce człowieka”. Prosił także, by rodziny i wspólnoty parafialne były zawsze miejscem obecności Boga, pełnym zgody i wzajemnej miłości.

Na zakończenie Eucharystii abp Sławoj Leszek Głódź przyjmował wyrazy wdzięczności od mieszkańców i zaproszonych gości, a także życzenia z okazji przeżywanych urodzin.

- To w tej wspólnocie nie tylko się urodziłem, ale wzrastałem, żyłem i trwam. Im bardziej wchodzę w lata, tym większą więź odczuwam z tym miejscem i z tymi ludźmi, których połowy już nie ma - mówił podczas uroczystości abp Sławoj Leszek Głódź.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama