GN 19/2022 Archiwum

Poniedziałkowe spotkania z muzyką

Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli w Sopocie to letni festiwal melomana. Wydarzenie obfituje w liczne prawykonania nowych kompozycji oraz prezentuje ciekawych wykonawców.

Piąta już edycja festiwalu świadczy o sporym zainteresowaniu publiczności. Koncert, który odbył się 29 sierpnia, był jubileuszowym zespołów Duo Sopot oraz Trio Sopot.

W tym roku mija 25. rocznica utworzenia i pierwszych występów duetu wiolonczela-akordeon, utworzonego przez sopocianki Elżbietę Rosińską i Annę Sawicką. Po 15 latach do zespołu dołączyła skrzypaczka Małgorzata Skorupa, gdańszczanka zakochana w Sopocie.

Zespół można często usłyszeć na powołanych do życia przez jego członkinie "Wieczorach Muzycznych" u św. Andrzeja Boboli w Sopocie, na koncertach w Towarzystwie Przyjaciół Sopotu – Dworek Sierakowskich, a także na estradach w Polsce i za granicą.

Duo Sopot i Trio Sopot mają za sobą liczne prawykonania utworów polskich i zagranicznych kompozytorów. Wiele kompozycji zostało dedykowanych zespołowi. Artystki zamawiają również utwory u twórców, przyczyniając się do wzbogacenia polskiej kultury. Zespół ma w dorobku liczne nagrania archiwalne oraz płyty.

W czasie jubileuszowego koncertu artystki wykonały utwory m.in. Krzysztofa Naklickiego, Heikki Valpola czy Edwarda Griega. - Bardzo podoba mi się kameralna atmosfera tego kościoła. Piękne wnętrze i bliskość artystów, którzy są prawie na wyciągnięcie ręki, sprawiają, że w muzyce można się zatopić, prawie jej dotknąć, dlatego lubię te poniedziałkowe spotkania - mówi pani Bożena, sopocianka.

Koncerty w ramach "Wieczorów Muzycznych" u św. Andrzeja Boboli, odbywających się pod honorowym patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego, potrwają do 19 września. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

Program:

5 września - Jerzy Madrawski (kompozytor i akordeonista), Trio Sopot

12 września - Szymon Kobylinski (bas), Marek Sikora (puzon), Anna Mikolon (fortepian)

19 września - Chór Męski "Echo" z Tczewa, Leszek Gołab (dyrygent)

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama