To czas dla młodych

Już 16 września rozpocznie się kolejny cykl spotkań w ramach Wieczorów Modlitwy Młodych.

Spotkania w ramach Wieczorów Modlitwy Młodych to już tradycja. Zapoczątkowane zostały przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży w październiku 2012 roku, za każdym razem odbywają się w innej parafii diecezji. Wszystkie przygotowywane są przez młodych, z myślą o młodych i najczęściej organizowane są w trzeci piątek miesiąca. Kiedy zaczynali, w spotkaniu wzięło udział około 300 osób. Z każdym kolejnym WMM osób przybywało. Obecnie w spotkaniach udział bierze nawet około tysiąca młodych ludzi.

Początkowo Wieczory Modlitwy Młodych miały być po prostu spotkaniami formacyjnymi, jednak po ogłoszeniu przez papieża Franciszka decyzji o organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie stały się automatycznie głównym wydarzeniem formującym gdańską młodzież przed ŚDM.

"Jestem katolem" - pod takim hasłem odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku. Będzie odwoływało się do nauczania papieża Franciszka, które wygłosił podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Program Wieczoru Modlitwy Młodych, jak zawsze, podzielony będzie na dwie części - żywszą ewangelizacyjną oraz spokojniejszą modlitewną.

Między poszczególnymi częściami organizatorzy przewidzieli przerwę, podczas której uczestnicy mogą napić się kawy, a także zjeść kawałek ciasta. Następnie wszyscy zaproszeni zostaną do adoracji Najświętszego Sakramentu, po której uczestnicy zostaną pobłogosławieni. Spotkanie zakończy modlitwa wstawiennicza.

Program spotkania:

19.00 - śpiew, uwielbienie Jezusa

19.45 - przedstawienie grup

20.00 - rozpoczęcie bloku ewangelizacyjnego

21.30 - kawa, ciasto, czas spotkania

22.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo uczestników

22.45 - modlitwa nad uczestnikami (okazja do modlitwy wstawienniczej)

00.00 - zakończenie spotkania

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..