Nowy numer 24/2021 Archiwum

Na wzór świątyni niebieskiej

– Kościół to żywa świątynia budowana na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus. W takiej świątyni mieszka Bóg, a my już teraz jesteśmy Jego domownikami – mówił w gdyńskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego bp Wiesław Szlachetka.

Poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod nową część świątyni zgromadziło 18 września w kościele w Gdyni-Witominie wiernych oraz kapłanów gdyńskich parafii. Uroczystości przewodniczył bp Szlachetka. W homilii hierarcha przypomniał historyczne i biblijne znaczenie kamienia węgielnego. – Tak jak kamień węgielny gwarantował spójność budowli, tak Boża opieka zapewnia trwałość światu, który jest Jego dziełem – podkreślał bp Wiesław.

– Przyszłe pokolenia będą pamiętać i będą dziękować Bogu za tych, którzy ten kościół wznosili. Ta materialna świątynia to dom, w którym Bóg będzie nauczał swoim słowem, w którym przez sprawowane sakramenty będzie rozdawał zbawcze dary. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafianom za pomocne serce i każdy gest życzliwości okazywany temu dziełu – mówił bp Szlachetka.

Na zakończenie Mszy św. odczytano akt erekcyjny, który podpisali bp Szlachetka, ks. kan. Piotr Szamocki, proboszcz parafii, oraz zaangażowani w budowę nowej części świątyni. Następnie wierni przeszli na miejsce budowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

– Bardzo mnie cieszy dzisiejsze spotkanie – mówi pani Maria, parafianka z Witomina. – O budowie nowej części kościoła mówiło się już od dobrych kilku lat. Kiedy ks. Szamocki został u nas proboszczem, sprawy związane z budową nabrały przyspieszenia. Mam nadzieję, że całkiem niedługo świętować będziemy poświęcenie nowej części naszego kościoła – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama