Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dziękujemy za ŚDM!

- Kościół w Polsce trwa w dziękczynieniu za Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymkę papieża Franciszka. W to podziękowanie miłosiernemu Bogu za ten niezwykły czas łaski włącza się również archidiecezja gdańska - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.

Gdańskiemu dziękczynieniu za Światowe Dni Młodzieży przewodniczył będzie specjalny gość z Watykanu. Kardynał Zenon Grocholewski 1 października o godz. 12 odprawi uroczystą Eucharystię w bazylice Mariackiej.

- Zarówno na poziomie krajowym, jak i diecezjalnym ŚDM okazały się sukcesem - frekwencyjnym i organizacyjnym. Gościliśmy 71 grup młodzieży z 33 krajów, łącznie blisko 4 tys. osób. Ponad 700 rodzin przyjęło pielgrzymów. Niemal 500 wolontariuszy było bezpośrednio zaangażowanych w parafiach oraz diecezjalnych uroczystościach centralnych. Wzrosło zaufanie pomiędzy samorządami i organizacjami kościelnymi - wylicza ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz koordynator diecezjalny ds. ŚDM.

- Spotkanie z papieżem Franciszkiem obudziło wielu katolików z miłej, choć bezproduktywnej drzemki, zjednoczyło i dało siłę do działania. Za to dobro, które nas spotkało, chcemy podziękować Panu Bogu - dodaje.

Do udziału w Mszy św. dziękczynnej zaproszeni są wszyscy - wolontariusze, pomagający pielgrzymom podczas Dni w Diecezji, rodziny, które przyjęły gości z całego świata u siebie w domu, kapłani oraz siostry zakonne.

- Z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego na tę Eucharystię zapraszam także profesorów, wykładowców i drogich studentów. Ks. kardynał Zenon, który do nas przybędzie, to wieloletni prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Zapraszam też służby mundurowe, a więc policjantów, strażaków, służby porządkowe i medyczne oraz dziennikarzy. Szczególnie zapraszam władze miast i gmin naszego regionu oraz władze województwa pomorskiego. Dzień ten będzie wyjątkową okazją do złożenia serdecznych podziękowań za okazaną pomoc i wyświadczone dobro. Równie serdecznie zapraszam na to spotkanie zawsze wiernych i trzymających z Bogiem Kaszubów - zachęca do udziału w uroczystości metropolita gdański.

- Niech jednak nie zabraknie przede wszystkim was, drodzy młodzi, którzy pojechaliście do Krakowa lub przeżywaliście te wydarzenia w domu za pośrednictwem mediów i w parafiach. Zapraszam was bardzo serdecznie, a szczególnie wasze parafialne wspólnoty młodzieżowe i duszpasterskie oraz lektorów i ministrantów z całej naszej archidiecezji - dodaje arcybiskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama