Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dzień Dziecka Utraconego

Październik to miesiąc, w którym szczególnie wspomina się wszystkie zmarłe dzieci. 15 października obchodzony jest bowiem na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego.

Gdańska Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, zaprasza osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach (poronienie, śmierć okołoporodowa, choroba, samobójstwo, wypadek, morderstwo) na Mszę św. w sobotę 15 października o godz.15 do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance (pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 1).

Na początku Eucharystii zostaną odczytane imiona zmarłych dzieci. Organizatorzy proszą więc każdego rodzica, który chce, aby imię dziecka zostało odczytane, o przybycie do kościoła kilkanaście minut wcześniej, aby spisać imiona przed uroczystościami.

W czasie Mszy św. - tak, jak w latach ubiegłych - odbędzie się również "chrzest pragnienia". - Dotyczy on dzieci, które umarły w trakcie ciąży lub zaraz po porodzie i nie otrzymały sakramentu chrztu świętego. Rodzice takich dzieci symbolicznie będą mogli oddać je Bogu - mówią członkowie wspólnoty. - Rodzice powinni wybrać imiona dla swoich dzieci. Jeżeli nie znacie ich płci, posłuchajcie podpowiedzi własnego serca. Tak, jak przy sakramencie chrztu, tak i przy "chrzcie pragnienia" powierzamy Panu Bogu dziecko jeden raz - tłumaczą organizatorzy.

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 8 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Opiekunami duchowymi wspólnoty są ks. Jan Uchwat i ks. Piotr Belecki.

Jeśli masz pytania lub chcesz porozmawiać, napisz: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwoń: 660 893 654. Więcej o wspólnocie na stronie: www.stratadziecka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast