Nowy numer 30/2021 Archiwum

Dzień Dziecka Utraconego

Październik to miesiąc, w którym szczególnie wspomina się wszystkie zmarłe dzieci. 15 października obchodzony jest bowiem na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego.

Gdańska Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, zaprasza osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach (poronienie, śmierć okołoporodowa, choroba, samobójstwo, wypadek, morderstwo) na Mszę św. w sobotę 15 października o godz.15 do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance (pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 1).

Na początku Eucharystii zostaną odczytane imiona zmarłych dzieci. Organizatorzy proszą więc każdego rodzica, który chce, aby imię dziecka zostało odczytane, o przybycie do kościoła kilkanaście minut wcześniej, aby spisać imiona przed uroczystościami.

W czasie Mszy św. - tak, jak w latach ubiegłych - odbędzie się również "chrzest pragnienia". - Dotyczy on dzieci, które umarły w trakcie ciąży lub zaraz po porodzie i nie otrzymały sakramentu chrztu świętego. Rodzice takich dzieci symbolicznie będą mogli oddać je Bogu - mówią członkowie wspólnoty. - Rodzice powinni wybrać imiona dla swoich dzieci. Jeżeli nie znacie ich płci, posłuchajcie podpowiedzi własnego serca. Tak, jak przy sakramencie chrztu, tak i przy "chrzcie pragnienia" powierzamy Panu Bogu dziecko jeden raz - tłumaczą organizatorzy.

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 8 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Opiekunami duchowymi wspólnoty są ks. Jan Uchwat i ks. Piotr Belecki.

Jeśli masz pytania lub chcesz porozmawiać, napisz: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwoń: 660 893 654. Więcej o wspólnocie na stronie: www.stratadziecka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama