Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dzieci to przyszli ludzie

W sobotę 15 października, Msza św. w kościele MB Częstochowskiej poprzedziła XIV Gdańskie Spotkania z Etyką Lekarską.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Błażej Kwiatkowski, duszpasterz służby zdrowia.

- Chrystus mówiąc: „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych”, bardzo wysoka stawia nam poprzeczkę. Sens tych słów jest taki, że my jako chrześcijanie mamy dawać świadectwo, stawać w prawdzie, abyśmy potrafili otworzyć nasze serca na Jezusa i nie bać się tego pokazać - mówił ks. Kwiatkowski.

- Bogu zależy na nas i dlatego nie zostawia nas samych i zapewnia, że kiedy „was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo, czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć” - dodał kaznodzieja.

- Módlmy się, więc o odwagę, męstwo, cierpliwość, mądrość w postępowaniu, abyśmy mogli każdego dnia świadczyć o Chrystusie - zachęcił.

Po Mszy św. w Auli im. prof. Olgierda Narkiewicza w Atheneum Gedanense Novum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się konferencja pod hasłem: "Dzieci to przyszli ludzie”.

- Zaproszeni wykładowcy, podzielą się z nami dzisiaj przemyśleniami o podmiotowości dziecka w etycznej ocenia jego miejsca w społeczności - jego praw oraz naszych obowiązków, jako ludzi dorosłych i odpowiedzialnych. To wszystko w odniesieniu do tego małego człowieka, którego życie tak bardzo nas ubogaca - podkreśliła dr n. med. Elżbieta Krzymińska-Stasiuk.

Konferencja zgromadziła kilkudziesięciu słuchaczy. Organizatorami Gdańskich Spotkań z Etyką Lekarską są Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddział Gdańsk, Towarzystwo Internistów Polskich Oddział Gdańsk, Komisja Etyki Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku i firma Polpharma.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama