Nowy numer 23/2021 Archiwum

Papież rodziny

Gdynianie dziękowali za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni 26 października odprawiona została Msza św. dziękczynna za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył ks. Henryk Lew Kiedrowski. Homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Drews, wykładowca Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego.

- Chcemy dzisiaj dziękować Panu Bogu za św. Jana Pawła II, o którym często mówi się, że był papieżem rodziny. Rzeczywiście przez cały swój pontyfikat Ojciec Święty ukazywał rodzinę jako podstawową komórkę życia społecznego i państwowego. Podkreślał, że w rodzinie wszystko się zaczyna - mówił.

- Każdy z nas ma swoją "małą ojczyznę", czyli rodzinę. Tam rozwijają się nasze umiejętności, wartości, talenty oraz wiara. To właśnie rodzina decyduje o naszej tożsamości - dodał.

Po uroczystej Eucharystii w auli akademickiej GAKT odbyło się sympozjum "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Więcej na ten temat TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama