Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Na łowy świętości

– Ona już sama w sobie jest ofertą, ale stanowi wartość wyłącznie wtedy, kiedy człowiek weźmie ją w swoje ludzkie dłonie i zagospodaruje, kiedy sprawi, że słowo „świętość” stanie się ciałem – podkreślał bp Zbigniew Zieliński.

Mszy św. w Rekowie Górnym przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. – Ta uroczystość związana jest z obszarem, któremu św. Hubert patronuje – z całą tradycją łowiecką. Dzisiaj zatem honorowymi gośćmi i szczególnie uprawnionymi do tego modlitewnego spotkania są myśliwi. Módlmy się, aby św. Hubert był dla nich łaskawy i wyprosił błogosławieństwo na kolejny sezon łowów – podkreślił biskup. Hierarcha przypomniał również życie świętego. – Był potomkiem królewskiego rodu, a to zamiłowanie do polowania, które odziedziczył po swoim ojcu, stało się dla niego nie tyle okazją do realizacji hobby, ale przede wszystkim ostatecznie zaprowadziło go do jeszcze pełniejszego spotkania ze Stwórcą – mówił.

– Święty Hubert, choć odległy w czasie, to jednak ciągle bliski poprzez wpisanie w życie człowieka wierzącego powołania do świętości, która jest owocem naszych wysiłków. Z tego powodu warto odwołać się do postaci świętego, który skorygował swoje życiowe ścieżki. Dostrzegł ślady Boga między innymi w pięknej, stworzonej przez Niego przyrodzie. Świętość już sama w sobie jest ofertą, ale stanowi wartość wyłącznie wtedy, kiedy człowiek weźmie ją w swoje ludzkie dłonie i zagospodaruje, kiedy sprawi, że słowo „świętość” stanie się ciałem – zaznaczył biskup.

Po Mszy św. odbył się festyn. Dla myśliwych z Koła Łowieckiego „Jeleń” w Wejherowie uroczysty Hubertus to już tradycja. – Sezon rozpoczynamy Mszą św., aby następnie udać się na pierwsze łowy – wyjaśnia Krzysztof Dzietczyk, prezes koła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • JAWA25
    11.11.2016 17:42
    Hubert został świętym po tym jak doznał nawrócenia i zaprzestał polowań, zatem jako "patron myśliwych" jest co najmniej dziwny
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama